GeriEkonomi 41 bin 455 kişiyi istihdam ediyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

41 bin 455 kişiyi istihdam ediyor

41 bin 455 kişiyi istihdam ediyor

Bursa’nın en büyük 42 firmasının yer aldığı Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi (DOSAB) 429 firmaya ulaştı. DOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Kahraman, sanayi tesislerinde 41 bin 455 kişinin istihdam edildiğini anlattı.

1990 yılında kurulan Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi (DOSAB), alt yapısı, katılımcı firmalara sunduğu hizmet ve uygun fiyatlı enerji temini ile öne çıkıyor. Bursa’da yer alan sanayi bölgesinde 429 firmanın bulunduğunu anlatan DOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Kahraman, “Toplam 483 hektar büyüklüğe sahip bölgede, 305 sanayi parselinde 429 firma faaliyet gösteriyor. 41 bin 455 kişinin istihdam edildiği bölgede yıllık ihracat rakamı ise 4.1 milyar dolar” dedi.

UYGUN FİYATLI ENERJİ
DOSAB’ın çevreci projeleri ve sosyal sorumluluk projeleri ile dikkat çektiğini anlatan Ferudun Kahraman, şu değerlendirmeyi yaptı: “DOSAB’ın gündeminde, doğalgaz ve elektrik üretim tesisi bulunuyor. Bölgedeki tüm buhar tüketimini tek merkezden, çevreci teknolojiler ve yerli kömür kullanarak çözmek istiyoruz. Uygun fiyatlı buhar ve elektrik temini ile projenin bölgeye büyük bir rekabet avantajı getireceğini düşünüyoruz. Biz bu projeyi hayata geçirip, hem enerjide doğalgaz bağımlılığımızı azaltmak hem bölge havasını daha temiz hale getirmek hem de yerli kaynakla sanayimize uygun fiyatlı enerji temin etmek istiyoruz” dedi.

REKABET AVANTAJI
Kahraman ayrıca, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nden 3 kez ödül almış atık su arıtma tesisine ilave yatırımlar yaptıklarını söyledi. Kahraman, şöyle devam etti: “DOSAB Atık Su Arıtma Tesisi Revizyon Projesi kapsamında yapılması planlanan membranların alım ihalesini yaptık. Tekstil yoğun bölgemizde nihai hedefimiz, arıtıp deşarj ettiğimiz suyun ilk etapta bir bölümünü ilerleyen süreçte tamamını geri kazanıp proseste kullanmak. Böylece su arz güvenliğini sağlamak ve daha az yeraltı suyu kullanmak istiyoruz.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle