GeriEkonomi 400 bin üyeli İTO'nun yeni başkanı Öztürk Oran oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

400 bin üyeli İTO'nun yeni başkanı Öztürk Oran oldu

400 bin üyeli İTO'nun yeni başkanı Öztürk Oran oldu

Bünyesinde bulunan 400 bin üye şirket ile dünyanın en büyük 5 ticaret odasından biri konumunda olan İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) yeni başkanı belli oldu. Öğleden sonra başlayan yönetim kurulu toplantısında yapılan oylamada Öztürk Oran'ın yeni başkan olması kararlaştırıldı. 18 yaşındayken Vakıf Bank'ta memur olarak çalışmaya başlayan oran, 2015 yılından bu yana Vakıf Katılım Bankası Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor.

57 yaşındaki İbrahim Çağlar, geçen hafta geçirdiği kalp krizi sonrası yaşamını yitirdi. Çağlar’ın vefatı sonrası, en yaşlı başkan yardımcısı olarak Dursun Topçu vekaleten başkanlık görevini devraldı.

Yeni başkanın belirlenmesi için de, İTO Yönetim Kurulu bugün saat 14:00'te, haftalık olağan toplantı için bir araya geldi. Kurul, öncelikle, Çağlar'dan boşalan koltuğa, yedek üyelerden birinin seçimini yaptı.

Daha sonra, sıra, yeni başkanın belirlenmesine geldi. 11 kişilik yönetim kurulu arasında yapılan oylamada, en yüksek oyu alan Öztürk Oran yeni İTO Başkanı olarak belirlendi. Başkanlık yarışında, Oran'ın dışında öne çıkan diğer iki isim ise Gökhan Murat Kalsın ve Dursun Topçu'ydu. Her iki isim de, İbrahim Çağlar'ın başkan yardımcıları olarak görev yapıyordu.

ORAN: PROJELERİ TAMAMLAYACAĞIZ

Oran, yaptığı açıklamada yönetimin devam eden projelerini tamamlayacaklarını ve merhum Başkan İbrahim Çağlar’dan aldıkları bayrağı daha ileri taşıyacaklarını söyledi.

400 bin üyeli İTOnun yeni başkanı Öztürk Oran oldu

İTO Yönetim Kurulu Üyesi Öztürk Oran, aynı zamanda Vakıf Katılım Yönetim Kurulu Başkanı.

18 YAŞINDA MEMUR OLARAK BAŞLADI 
61 yaşındaki Öztürk Oran, 1974 yılında Vakıflar Bankası'nda memur olarak çalışmaya başladı. 12 yıl Vakıflar Bankası'nda 16 yıl da Faisal Finans Katılım Bankası’nda olmak üzere toplam 28 yıllık bankacılık sektöründe çalışan Oran,  2003 yılından bu yana ortağı olduğu ilaç firmalarında yönetim kurulu başkanı olarak iş hayatına devam ediyor.

VAKIF KATILIM'IN DA BAŞKANI 

Oran, İstanbul Ticaret Odası Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeliği ile Dünya Ticaret Merkezi Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürüyordu. Oran,  2015 yılı Haziran ayı itibariyle Vakıf Katılım Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor. 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR


Yorumları Göster
Yorumları Gizle