3E projesi ile Türkiye'yi temsil edecekler

Aysel Alp
11.07.2012 - 17:04 | Son Güncelleme:

Türk toplumunun yüzde 70'i engelli komşu istemiyor. Yüzde 57'si engellilerin başka okula gitmesini istiyor. İşte üç genç öğretmen, 'ağaç yaşken eğilir' mantığından hareketle öğrencilerinin engellilere bakış açısını değiştirmek için Engelsiz Empatik Eğitim- 3E Projesi hazırladılar. Bu projeleriyle de Türkiye'de birinci oldular, şimdi hedefleri dünya birincisi olmak.

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilikçi ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nun 5 yıldır düzenlediği Yenilikçi Öğretmenler Forumu'nun bu yılki birincisi iki kadın öğretmen oldu. Türkiye genelinden 210 öğretmenin öğrencileriyle birlikte hazırladığı 69 proje içinde işbirliği dalında birinci seçilen Biga Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğretmenleri Şule Yıldızoğlu ve Sebile Özgör ödüllerini Ankara Başkent Öğretmenevi'nde Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Merdan Tufan’dan aldılar.

Doğtaş sponsorluğundaki Biga Cumhuriyet İlköğretim Okulu 3E Projesi, Ekim ayında Fas’ta yapılacak Dünya Yenilikçi Öğretmenler Forumu’nda Türkiye’yi temsil edecek.

 

Proje hakkında bilgi veren Proje Lideri öğretmen Şule Yıldızoğlu; “Sağlıklı öğrencilerle engelli öğrenciler arasında empatik açıdan, yakından ve uzaktan eğitimi sağlamak ve engelli öğrencileri okul ortamından uzaklaştırmadan eğitime dahil etmek amacıyla bu projeyi geliştirdik.

Bu amacı gerçekleştirmek için Çiçeklidede Özel İdare İlköğretim Okulu Özel Alt Sınıfı otistik öğrencileriyle Kinect oyun konsolu ve Skype bağlantısı ile derslerin ortak işlenişi sağlandı. Projemizin birincilik ödülüne layık görülmesi bizi çok mutlu etti.  Fas’tan da başarılı bir sonuçla dönmeyi diliyoruz” dedi.

 

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı