GeriEkonomi 35 milyon dolarlık ihracat ödül getirdi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

35 milyon dolarlık ihracat ödül getirdi

35 milyon dolarlık ihracat ödül getirdi

Uludağ İçecek, 2018 yılında gerçekleştirdiği 35 milyon dolar ihracat ile en fazla içecek ihracatı yapan şirket ödülünü kazandı.

Uludağ Meyve Sebze Mamülleri İhracatçılar Birliği (UMSMİB) tarafından düzenlenen ödül gecesinde Uludağ İçecek adına ihracat şampiyonluğu ödülünü Uludağ İçecek CEO’su Mete Öz aldı.

Almanya, Irak, Filistin, KKTC, Romanya, Avustralya, Amerika, İngiltere başta olmak üzere 40’a yakın ülkeye ihracat yaptıklarını söyleyen Mete Öz, “Türkiye ihracatta katma değerli ürün yapalım, kilogram fiyatı daha yüksek teknoloji ihraç edelim diyor. Ancak içecek sektörünü bu söylemden ayrı tutmak gerekiyor. Biz Uludağ olarak içeceğin katma değerlisini ihraç ediyoruz. Bu sektörde en katma değerli içecek ihracatı yapabilen bir başarı hikayesi yarattık.

FENOMEN OLDUK

Uludağ olarak 1977 yılında Türk gurbetçiler ile beraber Almanya’ya gittiklerini anlatan Mete Öz sözlerini şöyle sürdürdü: “Artık artık Almanların da en sevdiği gazoz olduk. Almanlar için döner ve Uludağ gazoz artık bir fenomen oldu. Bu sayede Türk marketlerinin yanında Almanya’nın en ünlü zincir marketleri Rewe, Edeka, Kaufland, Netto, Lidl, Aldi gibi daha bir çok yerde Uludağ gazozu raflardaki yerini alıyor. Almanya’da 100 metre yürüyünce Uludağ gazozu bulamayacağınız bir şehir artık yok. Her markanın bir çok farklı ülkede farklı hikayesini yarattık. Irak’ta ‘Frutti’, Romanyada Uludağ limonata, İngiltere’de ‘Uludağ Premium Su’ önde giden ürünlerimiz.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle