GeriEkonomi 35 bin spor ürünü satıyor, 2’nci mağaza İstanbul’a açılıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

35 bin spor ürünü satıyor, 2’nci mağaza İstanbul’a açılıyor

FRANSIZ spor ekipmanları perakendecisi ve üreticisi Decathlon Group, geçen nisan ayında açılışını gerçekleştirdiği Ankara Kent Park Alışveriş Merkezi’ndeki ilk mağazasının ardından şimdi de Forum İstanbul Alışveriş Merkezi’nde ikinci mağazasını açmaya hazırlanıyor.

Mağaza açılışı 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda yapılacak olan Decathlon’un Türkiye Müdürü Boumedienne Boualaoui, “İstanbul’da 474’üncü mağzamızı açıyoruz. 5 bin metrekarelik satış alanı ve 35 bin ürünle Türkiye’nin en büyük spor mağazası olacak. Sırada ise şu anda proje aşamasında olan Bursa ve İzmir mağazaları var. Spor ekipmanlarında Türkiye’de ucuz ürün bulmak zor. Biz uygun fiyatlı ürünlerimizle 7’de 70’e herkesin tüm spor dallarını keşfetmelerini sağlayacağız” dedi. Ankara mağazalarında en fazla fitness ve dağ sporları ekipmanlarına ilgi olduğunu söyleyen Boualaoui, “Binicilik ekipmanlarıyla ilgili bir reyon açmamıştık fakat Ankaralılar’ın bu yönde talepleri oldu. Türkiye’de ailelerin spor yapmalarını teşvik etmeyi amaçlıyoruz. Mağazalarımızda trekkingden fitnessa, tenisten yüzmeye, dağcılıktan kayağa, balıkçılıktan futbola, patenden bisiklete kadar 60 farklı spor dalında 35 bin ürün bulunuyor” diye konuştu.

Üretimin yüzde 4.2’sini Türkiye’de yaptırıyor

Decathlon’un Türkiye Müdürü Boumedienne Boualaoui, “Aslında biz 2006 yılından beri Türkiye’deyiz. Tüm dünyada 200 imalatçı ile çalışıyoruz. Bunların yüzde 4.2’si Türkiye’de bulunuyor. Tekstilkent’teki ofisimizden her hafta 8 TIR Avrupa’ya gidiyor. İplik, polar, t-short ihraç ediyoruz. Türkiye’den ihraç ettiğimiz çoraplar yılda 15 milyon çifti buluyor” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle