GeriEkonomi 34 bin kişilik  ORKESTTRA
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

34 bin kişilik  ORKESTTRA

34 bin kişilik  ORKESTTRA

2015 yılında müşterilerine tek noktadan hizmet vermek için entegrasyon sürecini tamamlayan Türk Telekom Grubu, insan kaynakları alanında da Türk Telekom, Avea ve TTNET akademilerini ‘Türk Telekom Akademi’ çatısı altında birleştirdi.

 34 binden fazla çalışanı kapsayan Türk Telekom Akademi bünyesinde yer alacak okullar ile pazarlama, finans, satış, insan kaynakları, teknoloji, müşteri hizmetleri ve ‘Liderler Okulu’ gibi programlarla tüm çalışanlarının gelişim ihtiyaçlarına cevap verilmesi hedefleniyor. Akademi bünyesinde yer alan ‘Çevik Stüdyo’ ile çalışanlar takım üyeleriyle beraber yeni uygulamalar ve süreçler geliştirecek. Buna ek olarak Türk Telekom Grubu çalışanları, Türkiye’nin birçok şehrinde yer alan eğitim lokasyonlarında 135 sınıfla eğitimlere kolayca erişim sağlarken, aynı eğitim dijital platformlar üzerinden de sunuluyor.

Türk Telekom Grubu’nun takipçi değil, takip edilen bir kurum olma kültürü ile hareket ettiğini ifade eden Türk Telekom Grubu CEO’su Rami Aslan, yeni akademi ile takip edilen kültürün yeni liderlerini yetiştirebileceğini ifade etti. Aslan, “Şirketlerin başarısı ve gelişimi için odaklanması gereken en önemli konu yetenek yönetimi ve liderliktir. Türk Telekom Grubu olarak bu bakışı açısı ile bugüne kadar çalışanlarımızın eğitimleri ve gelişimleri adına ülkemizde örnek kabul edilen pek çok projeyi hayata geçirdik. Akademi ile birlikte liderliğe daha fazla odaklandık. Sahip olduğumuz özel sesin, bir orkestra gibi daha güçlü bir etki yaratabilmesi için ‘Orkesttra’ adını verdiğimiz entegre bir yetenek yönetimi sistemi kurduk. Bu sistem ile amacımız, her bir çalışanımızın yetenekleri özelinde gelişimlerine destek vermek ve kariyer yollarında ilerlemelerine imkan sağlamaktır” dedi. Dünyanın önde gelen liderlerine danışmanlık yapan, Ram Charan ise başarılı ve sürdürülebilir liderliğin bir sporcu gibi pratik yapmayı gerektirdiğini ve Türk Telekom Grubu’nun Türk Telekom Akademi ile bu pratiği sunduğunu dile getirdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle