GeriEkonomi 300 milyon dolarlık tanıtım
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

300 milyon dolarlık tanıtım

300 milyon dolarlık tanıtım

4 Haziran’da Antalya’da Kaya Palazzo Belek Hotel’de başlayan Antalya Open ATP 250 Erkekler turnuvası yarın sona eriyor.

Birincinin 500 bin Euro ödül kazanacağı turnuvanın son maçının 80 ülkede yayınlanması beklenirken, TV yayınları, gazete, dergi ve sosyal medya aracılığıyla yapılacak tanıtımın toplam değerinin 300 milyon dolar olacağı tahmin ediliyor. Dünyada düzenlenen turnuvalarda 7 çim kort bulunduğunu bunlardan birinin ise Antalya’da yapıldığını ifade eden Kaya Holding Yönetim Kurulu Başkanı Burak Kaya, Kaya Otelleri olarak turnuvaya sponsor olduklarını, Gençlik ve Spor Bakanlığ, TEB ve Türk Telekom’unda turnuvanın destekçileri arasında olduğunu söyledi.

10 MİLYON DOLAR
Turnuvanın gelecek 2 yıl daha Antalya Belek’te düzenleneceği bilgisini veren Kaya, “Türkiye son dönemlerde bir çok zorlukla mücadele etti. Bu yüzden turizmde büyük zorluklar yaşandı. Biz de böyle bir organizasyona sponsor olarak Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlamak istedik. Toplamda 3 yıl düzenlenecek organizasyon için 10 milyon dolarlık sponsorluk bütçesi ayırdık. Türkiye’de düzenlenecek birçok organizasyon iptal edilirken, Fransa Açık’ta dünya 2 numarası Djokovic’i eleyen ve Fransa Açık şampiyonu Nadal ile yarı final oynayarak dünya 6 numarasına yerleşen Dominic Thiem’i Türkiye’ye getirmeyi başardık. Bu yıl dünya tenisinin ilk 3 sırasındaki isimleri Türkiye’de ve çevre ülkelerde yaşanan gelişmeler sebebiyle getirmeyi başaramadık, gelmek istemediler. Ancak gelecek yıl onları da Türkiye’ye getirmek için şimdiden çalışmalara başladık” dedi.

GELİRLER ARTAR
Belek’in genelde golf tesisleri ile anıldığını, tenisin de bölgede yapılabileceğini gösterdiklerini söyleyen Burak Kaya, “Ülke turizmi için bu çok önemli bir gelişme. Tenis severler de üst gelir grubuna düzeyine sahipler. Bu da gelirlerin artması için büyük fırsat. Bu turnuvanın Türkiye’de düzenlenmesi çok büyük bir olay. Bölgenin tanıtımı için büyük bir fırsat yakaladık” dedi.

WIMBLEDON'DAN ÖNCE SON TURNUVA
DÜNYANIN yedinci Türkiye’nin ilk çim kort tenis turnuvası olan Antalya Open, dünyanın en büyük tenis organizasyonu olarak gösterilen Wimbledon Grand Slam turnuvasından bir hafta önce gerçekleşmesi nedeniyle Wimbledon’a giden yolda düzenlenen son turnuva özelliğini taşıyor


Yorumları Göster
Yorumları Gizle