GeriEkonomi 300 Kombassan mağduruna şirket avukatından ‘vekâlet’ darbesi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

300 Kombassan mağduruna şirket avukatından ‘vekâlet’ darbesi

300 Kombassan mağduruna şirket avukatından ‘vekâlet’ darbesi
refid:13550570 ilişkili resim dosyası

Kombassan’dan sonra bu kez avukatları, vekâlet ücreti için yaklaşık 300 mağdur gurbetçiyi icraya verdi.

Konya’da İslami holding mağduru gurbetçilerin paralarını geri almak için açtıkları davanın, “Kârda zararda şirkete ortaksınız, geri ödeme yapılmaz” gerekçesiyle reddi üzerine Kombassan’ın avukatı Serpil Alatalı Bayburt imzasıyla 300 davacıya davalı vekalet ücretinin tahsili için ‘muhtıra’ gönderildi. Yargıtay’ın son olarak bir Kombassanzede tarafından açılıp reddedilen davada karar düzeltme yoluna gitmesinin, takiplerin önüne geçebileceği bildiriliyor.
Neler yer aldı
Kombassan Holding A.Ş. Hukuk Müşavirliği, Av. Serpil Alatalı Bayburt imzası ile mağdurlara gönderilen bir örnek muhtırada şöyle deniliyor:
Bakırköy 2. Asliye Ticaret Mahkemesi 12.06.2009 tarihli ilamıyla Konya 10. İcra Müdürlüğü’ne açılan 2009/11453 esas sayılı takip dosyasına istinaden, Kombassan İnş. Tar. San. Tic. İşl. A.Ş., Haşim Bayram, Haşim Şahin’e 810 TL borcunuz bulunmaktadır.
İş bu borcunuzdan dolayı adınıza kayıtlı Antalya ili Kepez ilçesi Duraliler Mahallesi 1 parselde kayıtlı 14.144 metrekarelik gayrimenkulünüz üzerine 16.10.2009 tarihli haciz şerhi işlenmiş bulunuyor.
810 TL’lik borcunuzu iş bu muhtıranın tebliğinden itibaren 7 gün içinde, Konya 10. İcra Müdürlüğü’nün Konya Vakıfbank Adliye Şubesi’ndeki 729053364 nolu hesabına, 2009/1139 nolu dosya borcuna mahsuben veya Av. Serpil Alatlı Konya İş Bankası Merkez Şube, Hesap No: 1668060 numaralı hesabına bu dosya borcuna mahsuben ödeme yapmanız halinde dosyaya ilişkin haciz işlemleri durdurularak dosya kapatılacak ve hacizlerin fek yazıları tapu müdürlüğüne gönderilecektir.
Aksi takdirde, adınıza kayıtlı gayrimenkulünüzün satış işlemlerine başlanacaktır.

Karar düzeltme takibi etkiler

GURBETÇİ Z.D’nin Kombassan aleyhine Konya’da açtığı alacak davası pek çok benzeri gibi yerel mahkemece “şirket ortaklığı” gerekçesiyle reddedilmiş, Yargıtay 11. Hukuk Dairesi kararı önce onamış, kısa süre önce de olağanüstü hukuk yoluyla kendi kararını düzelterek davacı holdingzedeye hak vermişti. Bu ilk niteliğindeki kararın, Kombassan avukatlarının daha önceki davaları kaybeden mağdurlara karşı mahkemece belirlenen vekalet ücretini tahsil için başlattıkları icra takiplerini durdurabileceği bildirildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle