GeriEkonomi 30 milyon sterlinlik tasarıma yön verdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

30 milyon sterlinlik tasarıma yön verdi

30 milyon sterlinlik tasarıma yön verdi
refid:21091012 ilişkili resim dosyası

Moda tasarımcısı Rıfat Özbek, İngiltere’nin ünlü gece kulübü işletmecilerinden Robin Birley’in 30 milyon sterlinlik yatırımına yön veren isim oldu.

İngiltere’nin önde gelen dergilerinden Vanity Fair’in geniş yer ayırdığı haberde, Özbek’in kulüp tasarımında kullandığı mistik öğelerin, yeni nesil lüks mekanlarda aranan özellikleri yansıttığı belirtildi. Londra’nın en popüler gece kulübü ve restoranlarının yer aldığı Meyfair’daki Annabel’s, Harry’s Bar, and Mark’s Club ve Loulou’s gibi mekanların yenilenmesi için 30 milyon sterlin yatırım yapan Birley, mekanın tuvalet tasarımına kadar bütün detayları Özbek’e tasarlattı.

Doldurulmuş zürafa

Vanity Fair’diki haberde şöyle denildi: “Robin’in yatırımı ile Özbek’in tasarımcı gözünün bir araya gelmesinin ardından sıradışı ve başdöndürücü güzellikte iç mekan tasarımlarının ortaya çıktığı belirtilirken, aydınlık, parlak ve ışıldayan objelerle mekanın oldukça klas bir görünüme kavuşması sağlanmış. Mekanın en dikkat çekici özelliğini ise, yerden yükselen bir doldurulmuş zürafa boynu ve kafası oluşturuyor. Ayrıca üzerine spot ışıkların vurulduğu doldurulmuş tavuşkuşu ve deniz kabuklarından yapılmış bar da mekanın dikkat çeken atmosferindeki detaylar olarak öne çıkıyor. Gösterişli duvar kağıtları ve renkli aydınlatmalar da, müşterilere büyülü bir atmosfer yaşatmayı vaadediyor.”

Şeref madalyası aldı

Özellikle egzotik ve etnik tasarımları ile bilinen Özbek, 1970 yılında mimarlık eğitimi almak üzere gittiği İngiltere’de hayatını sürdürüyor. Burada modaya olan ilgisinin farkına varan ve 1976’da Londra’daki St. Martin’s School of Art okulundan, şeref madalyası ile bir yıl erken mezun olan Özbek, 1984’te kendi moda evini kurdu. Özbek ayrıca, modacı Walter Albini ve Monsoon mağazalar zinciri için tasarımlar yaptı.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle