GeriEkonomi 3 yılda 100 bin poliçe satacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

3 yılda 100 bin poliçe satacak

3.7 milyon TL yatırımla kurulan ve üç yılda 100 bin poliçe satmayı hedefleyen sigortadukkanım.com faaliyetlerine başladı.

Yurtiçinde ve yurtdışında pek çok araştırma yapıp, geçmiş birikimlerinden hareketle projeyi hayata geçirmeye karar veren şirketin Genel Müdürü Ertuğrul Bul, Türkiye'deki bireysel sigorta penetrasyon oranlarının Avrupa ve dünya ortalamalarıyla karşılaştırıldığında çok düşük seviyelerde olduğunu söyledi.

Bul, şöyle devam etti:

"Trafik (zorunlu) sigortasında sigortalılık oranı yüzde 75, kasko sigortasında sigortalılık oranı ise yüzde 30 seviyelerinde. Yurtdışındaki örneklerle kıyasladığımızda, Türkiye’deki sigorta potansiyelinin büyüklüğü çok net görülüyor. Gelişmiş ekonomilerde kişi başı prim 3000 dolar seviyesindeyken, ülkemizde 100 dolar seviyesinde. Bu açıdan bakıldığında bile, bireysel sigortacılık anlamında çok yüksek bir potansiyel olduğunu söyleyebiliriz."

Bul, büyüyen bu pazarda internet, mobil telefonlar ve tabletler gibi dijital mecraları etkin bir kanal olarak konumlandırmayı ve faaliyet gösteren en büyük oyuncu olmayı hedeflediklerini belirtti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle