GeriEkonomi 3 Türk işçisi öldü patron 'erken bitirme çabası' dedi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

3 Türk işçisi öldü patron 'erken bitirme çabası' dedi

3 Türk işçisi öldü patron 'erken bitirme çabası' dedi
refid:27860505 ilişkili resim dosyası

IRAK’ın Erbil kentinde 3 Türk inşaat işçisinin hayatını kaybetmesi ile ilgili detaylar belli oldu. İlci Holding’in tünel şantiyesinde meydana gelen faciada işçilerin göçük nedeniyle değil, iş makinasının altında ezilerek öldükleri açıklandı. İlci Holding Genel Müdürü Serdar Yıldız ise kazayla ilgili olarak, "Olay ihmal değil, işçilerin işlerini erken bitirme çabası nedeniyle yaşandı” dedi.

3 Türk işçisi öldü patron erken bitirme çabası dedi
Dün Irak’ın Erbil kentinde Pirmam Tüneli’nin şantiye alanında 3 işçi hayatını kaybetti, bir işçi de yaralandı. Gelen ilk bilgilerde göçük nedeniyle işçilerin hayatlarını kaybettikleri belirtilmişti. Tünelin yapımını üstlenen Ankaralı İlci Holding’in Genel Müdürü konuyla ilgili detayları paylaştı. Kazanın göçük nedeniyle olmadığını iddia eden İlci Holding Genel Müdürü Serdar Yıldız, “Tünelde göçük olmadı. Şantiyede aydınlatma gibi imalatların yapıldığı bölümde hareketli olan 30 tonluk iş makinası işçilerin üzerine düştü. Irak’ta yetkili merciler olay yerine gelerek tutanaklarını tuttu.

3 Türk işçisi öldü patron erken bitirme çabası dedi İNŞAAT DEVİ İLCİ HOLDİNG, İKİ ŞİRKETİ İÇİN İFLAS ERTELEME İSTEDİ

İHMAL DEĞİL İŞÇİLERİN ERKEN BİTİRME ÇABASI

Olay ihmal değil, işçilerin işlerini erken bitirme çabası nedeniyle yaşandı” dedi. Hayatını kaybeden Ahmet Şahin (45) ve Mehmet Şahin (40) kardeşler ile Celal Bilmen’in (55) cenazesini Türkiye’ye getirmek için çalışmalara devam ettiklerini belirten Yıldız, yaralı işçinin durumunun iyi olduğunu söyledi. Tünel inşaatına 2.5 yıl önce başladıklarını, işi 3 ay sonra teslim edeceklerini belirten Yıldız, şantiyede çalışmaların devam ettiğini ifade etti. 1986 yılında inşaat sektöründe faaliyetine başlayan İlci Holding, Türkiye Müteahhitler Birliği üyesi. Holdingin inşaat dışında turizm, tarım, maden, enerji, havacılık ve gıda sektörlerinde de yatırımları bulunuyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle