GeriEkonomi 3 metrelik salyangoz gezecek, ‘yavaş yaşam’ kampanyasına asılacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

3 metrelik salyangoz gezecek, ‘yavaş yaşam’ kampanyasına asılacak

3 metrelik salyangoz gezecek, ‘yavaş yaşam’ kampanyasına asılacak

Büyükçekmece’de Toskana Vadisi Evlerini hayata geçiren Emaar Türkiye, İtalya’da ortaya çıkan ‘yavaş yaşam’ konseptini simgeleyen pembe salyangoz sergisini Türkiye’ye getirecek. Üç metre büyüklüğündeki salyangozların 31 Mayıs’tan itibaren 5 hafta boyunca İstanbul’da gezdirileceği sergi, daha önce İtalya, ABD gibi ülkelerde gerçekleştirildi.

Emaar Türkiye Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ümit Türüdü Şen, salyangozun yavaş ve çevreye zarar vermeden yaşayan bir canlı olduğunu belirterek, “Salyangozlar doğa ile iç içe ve evleri sırtlarında yaşıyorlar. O nedenle bu serginin bizim Toscana Vadisi’nde sunduğumuz hayat ile çok örtüştüğünü düşündük. Toskana Vadisi’ndeki villa-konut projelerimiz 4 fazdan oluşuyor. 1.7 milyon metrekarelik alana yayılan projede söz konusu alanın yüzde 75’i yeşil alan olarak ayrıldı” dedi. Şen, serginin Bebek Parkı’nda başlayarak, Nişantaşı, Bağdat Caddesi, Yeşilköy ve Bahçeşehir’e gideceğini, Büyükçekmece’deki Toskana Evleri’nde de son bulacağını söyledi.

Fatmagül’den tanıyorlar

Kanal D’de yayınlanan ‘Fatmagül’ün suçu ne?’ dizisinde Toskana Vadisi’ndeki örnek evlerin kullanıldığını keydeden Şen, “Çekimler bir evle başladı, şu anda 3 evle devam ediyor. Dizideki evler olduğunu bilmeden gelen bazıları evleri gördüklerinde diziden dolayı hemen tanıyabiliyorlar” diye konuştu. Projenin 12 farklı tipte toplam 540 lüks villa, ikiz villa, bahçeli ve teraslı Toskana villa dairelerden oluştuğunu belirten Şen, konutların büyüklüğünün 150 metrekare ile bin metrekare arasında değiştiğini kaydetti. 174 villalık birinci fazı bitirdiklerini ve yüzde 80’inin satıldığını belirten Şen, “54 villalık ikinci fazın da yüzde 25’i satıldı. Evlerin fiyatı ise ise KDV hariç 528 bin dolardan başlıyor.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle