GeriEkonomi 3 bin iletişimci İstanbul'da buluşuyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

3 bin iletişimci İstanbul'da buluşuyor

TÜRKİYE, 8 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında önümüzdeki bin yılın başında dünyada kullanılacak kablosuz iletişim sistemini belirlemekte önemli bir rol oynayacak olan Dünya Radyokomünikasyon Konferansı'na (WRC 2000) ev sahipliği yapıyor. Uluslararası Telekomünikasyon Birliği (ITU) tarafından düzenlenen ve İstanbul Lütfü Kırdar Uluslarası Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapılacak konferansa tüm dünyada 3 bin iletişim uzmanı katılacak.

8 Mayıs'ta başlayacak konferans bünyesinde gerçekleştirilen Radyokomünikasyon Genel Kurulu ise dün İstanbul'da çalışmalarına başladı. Ulaştırma Bakanı Enis Öksüz, Genel Kurul'un açılışında yaptığı konuşmada, Konferansa İstanbul'da ev sahipliği yapmaktan onur duyduklarını belirterek, telekomünikasyon alanında Türkiye'de de dikkate değer gelişmeler olduğunu bildirdi.

Radyokomünikasyon Genel Kurulu'nda, Dünya Radyokomünikasyon Birliği'nin önümüzdeki 4 yıl içinde yürüteceği çalışmaların bir programı hazırlanacak. Genel Kurul, 5 Mayıs Cuma günü sona erecek. 8 Mayıs Pazartesi günü ise Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli tarafından açılışı yapılacak olan Dünya Radyokomünikasyon Konferansı başlayacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle