GeriEkonomi Çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu - İşte altın fiyatları 28 Nisan 2016
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu - İşte altın fiyatları 28 Nisan 2016

Çeyrek altın fiyatları ne kadar oldu - İşte altın fiyatları 28 Nisan 2016

Çeyrek altın fiyatları yatırımcıların en çok merak ettiği konulardan Çeyrek altın fiyatları güne yüzde 2'lik bir artışla başladı. Kapalıçarşı'da çeyrek altının alış fiyatı 182 TL, çeyrek altının satış fiyatı ise 186 TL. Altın fiyatlarını anlık olarak grafiklerle takip etmek istiyorsanız haberimizde bulunan altın fiyatları sayfasından takip edebilirsiniz.

Altın fiyatları BOJ kararı sonrası doların yen karşısında yüzde 2 değer kaybetmesindendestek bularak erken saatlerdeki kayıplarını telafi etti ve yatay seviyeye döndü.  Spot altının ons fiyatı yüzde 0.1 yükseldi ve 1,247.40 dolardan işlem gördü. Fiyatlar erkenseans saatlerinde yüzde 0.7'ye kadar değer kaybetmişti. Altın fiyatları hakkında merak ettiğiniz son gelişmeleri sizler için derledik. Peki 28 Nisan 2016 Perşembe günü  çeyrek altın, yarım altın, tam altın fiyatları ne kadar oldu... 

 Altının ons fiyatı, yüzde 0,3 yükselişle 1.247 dolar seviyelerinde seyrediyor. Dün en yüksek 1.244 doları gören altının ons fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,5 artışla 1.243 dolardan tamamlamıştı.  Bugün Asya piyasalarında güne yatay başlayan altının ons fiyatı, yükseliş eğilimini sürdürerek şu dakikalarda yüzde 0,3 artışla 1.247 dolardan alıcı buluyor.  Analistler, teknik olarak 1.262 dolar seviyesinin direnç, 1.227 doların ise destek konumunda olduğunu belirterek, düşen dolar endeksi ve zayıf ABD verilerinin altın fiyatlarına alış getirdiğini kaydediyor.  Bu akşam açıklanacak ABD Merkez Bankası (Fed) kararlarının altın fiyatlarının yönü üzerinde belirleyici olacağını ifade eden analistler, Fed'in faizlerde değişiklik yapmasının beklenmediğini, karar metninden, gelecek toplantılara ilişkin ipuçlarının aranacağını aktarıyor.  Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın fiyatlarının hafta başından itibaren sakin seyrini koruduğunu belirterek, dolar kurundaki değer kayıplarının altının gram fiyatındaki yükselişleri sınırladığını ifade etti. Dünü 112,78 liradan tamamlayan altının gram fiyatı ise şu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 0,2 artışla 113 liradan alıcı buluyor. Kapalıçarşı'da şu dakikalarda çeyrek altın 186 liradan, Cumhuriyet altını ise 756 liradan satılıyor.

Altın fiyatları Fed toplantı sonuçları öncesinde düşen dolar ve zayıf ABD ekonomikverileriyle üst üste üçüncü seans değer kazanırken, yatırımcıların toplantıdan çıkacak kararıbeklemeleriyle bu yükselişler sınırlı kaldı. Spot altının ons fiyatı yüzde 0.1 yükselerek 1,244 dolar olurken, bir önceki seansta yüzde0.4 yükseldi. 

ÇEYREK ALTIN FİYATLARINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

26 NİSAN ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM

Altın fiyatları düşüşe geçti. Altının ons fiyatı, yüzde 0,3 düşüşle 1.235 dolar seviyelerinde seyrediyor. Dün en yüksek 1.242 doları gören altının ons fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,4 artışla 1.237 dolardan tamamlamıştı. Bugün Asya piyasalarında 1.233 dolar sınırına kadar gerileyen altının ons fiyatı, şu dakikalarda yüzde 0,3 azalışla 1.235 dolardan alıcı buluyor. Analistler, teknik olarak olası yükselişlerde 1.262 dolar seviyesinin önemli direnç konumuna geldiğini, 1.227 doların ise destek olarak öne çıktığını kaydediyor. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, ABD ve Japonya merkez bankalarının gerçekleştireceği toplantılar öncesi altın fiyatlarının sakin bir seyir izlediğini belirterek, çarşamba günü ABD Merkez Bankası (Fed) tarafından gelecek açıklamaların altın fiyatları üzerindeki etkisinin güçlü olacağı öngörüsünde bulundu.

Altının gram fiyatı ise yaklaşık 10 gündür içinde bulunduğu dar bant içindeki dalgalı seyrini sürdürüyor. Dünü 113,17 liradan tamamlayan altının gram fiyatı, şu dakikalarda 112,90 liradan alıcı buluyor. Kapalıçarşı'da şu dakikalarda çeyrek altın 186 liradan, Cumhuriyet altını ise 756 liradan satılıyor.

Altının fiyatları yatay seyrediyor. Altının ons fiyatı, yeni haftanın ilk gününde 1.233 dolar seviyelerinde yatay seyrediyor. Cuma günü en yüksek 1.252 doları gören altının ons fiyatı, önceki gün etkisi artan satışların devam etmesi ile düşüşe geçerek günü yüzde 1,19 azalışla 1.233 dolardan tamamlamıştı. Bugün Asya piyasalarında 1.230 dolar sınırına kadar gerileyen altının ons fiyatı, şu dakikalarda önceki kapanışa göre yatay seyirle 1.234 dolardan alıcı buluyor. Analistler, teknik olarak olası yükselişlerde 1.262 dolar seviyesinin önemli direnç konumuna geldiğini, 1.227 doların ise destek olarak öne çıktığını kaydediyor.

Altının gram fiyatı ise yaklaşık 10 gündür içinde bulunduğu dar bant içindeki dalgalı seyrini sürdürüyor. Geçen haftayı 112,80 liradan tamamlayan altının gram fiyatı, şu dakikalarda 113 liradan alıcı buluyor. Kapalıçarşı'da şu dakikalarda çeyrek altın 185 liradan, Cumhuriyet altını ise 755 liradan satılıyor.

 

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle