GeriEkonomi 250 takım Antalya'ya 5 milyon Euro bırakacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

250 takım Antalya'ya 5 milyon Euro bırakacak

Türk turizminin başkenti olan Antalya, Avrupa takımlarının devre arası kampları için de merkez olmaya başladı. Bu sezon Antalya kent merkezi ile Kemer, Belek, Side ve Alanya'ya 250'ye yakın takım kamp için rezervasyon yaptırırken, Aralık ayı sonunda başlayıp Şubat ayı sonuna kadar sürecek olan kamplardan Türkiye ekonomisine yaklaşık 5 milyon Euro (6 trilyon 460 milyar lira) gelir elde edilmesi bekleniyor.

Yeni yıl ile birlikte kente gelecek olanların başında Alman takımları geliyor. Özellikle Belek ve Side'deki turistik tesislerindeki spor sahaları sayısının artması rezervasyon yaptıran takım sayısının artmasında önemli rol oynadı. Alman takımlarının yanı sıra, Avusturya, Rusya, İsviçre, Hollanda, Ukrayna ve Bulgar takımlarının kamp için tercihi ettiği Antalya, spor turizminden elde edeceği yaklaşık 5 milyon Euro ile Türk ekonomisinin de can simidi olacak.

Devre arası kamp çalışmalarını Antalya'da gerçekleştirecek olan yabancı takımlar arasında Werder Bremen, Bielefed, Shalke 04, Bayern Lerverkusen, Borissia Dortmund ve Levski Sofya gibi ünlü ekipler de bulunuyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle