Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Fındık fiyatları 6 lirayı aşacak

11 Ağustos 2013
  Fındık fiyatları 6 lirayı aşacak

  Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, "Bu yıl fındık için 5,5 ve 6 lira arasında satış fiyatları başladı ama sezon sonuna doğru 6,5 lirayı çok rahat bulacaktır" dedi.

  Bayraktar, rekolte düşüklüğü nedeniyle fındık fiyatlarının geçen yıla göre yükseleceğini söyledi.

  Geçmiş yıllarda fındığın 5 liranın altında satıldığını anımsatan Bayraktar, bu fiyatı doğru bulmadıklarını anlattı.

  Rekolte düşüklüğünün fiyatlara olumlu yansıyacağını belirten Bayraktar, "Tahminlerimize göre fındığın fiyatı 6 liranın üzerinde olacak. Dolayısıyla fiyat üreticileri sevindirecek. Fındık için dünya genelinde kabul edilebilir fiyatlar 6 lira civarında. Bu yıl da üretimin az olması nedeniyle makul fiyatlara ulaşacaktır" şeklinde konuştu.

  Bayraktar, şunları kaydetti:

  "FİSKOBİRLİK olarak fındık alımlarımız sürüyor. Bu alımlarımızı peşin yapıyoruz. Bu sezon da peşin parayla fındık alımı yapacağız. Üreticilerimize tekrar sesleniyorum, peşin fiyatla alacağımız fındıkları pazara indireceğiz. Bu şekilde fiyatların daha da yükselmesini sağlayabiliriz. Bu yıl fındık için 5,5 ve 6 lira arasında satış fiyatları başladı ama sezon sonuna doğru 6,5 lirayı çok rahat bulacaktır."

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  10/08/2013 - 17:36
  Cok buyuk sey olmus. Findik fiyatlari iki uc sene once daha yuksekti. O FISKOBIRLIK denen sey findik ureticilerini zarara ugratmaktan baska ne is yapar? Dunya findik piyasasina sahip olan Turkiye dunyada cok daha pahali satilan findik icin nasil oluyorda gecen sene ureticiye 4 TL veriyor. AYIP...
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding