Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Başkentgaz özelleştirme ihalesi onaylandı

14 Mart 2013
  Başkentgaz ihalesine onay çıktı

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun (ÖYK) Başkent Doğalgaz Dağıtım Anonim Şirketi'nin (BAŞKENTGAZ) özelleştirme ihalesini onayladığını açıkladı.

  Bakan Şimşek, yaptığı yazılı açıklamada, BAŞKENTGAZ ihalesinin iptal edilmediğini ve ÖYK'nın söz konusu ihaleyi onayladığını bildirdi. Şimşek, “İhaleyi kazanan Torunlar Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ ile yola devam edilecek” dedi.

  Söz konusu ÖYK Kararında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in imzası bulunuyor.

  BAŞKENTGAZ'ın yüzde 100'ünün özelleştirilmesine yönelik 25 Ocak 2013 tarihinde yapılan özelleştirme ihalesinin nihai pazarlık görüşmelerinde, en yüksek teklifi 1 milyar 162 milyon dolar ile Torunlar Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ vermişti.

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  ugur öneş
  14/03/2013 - 17:17
  İHALELER COK DÜŞÜK BEDELLİ 3 SENEDE KENDİNİ AMORTİ EDİYOR....... GERİ KALAN BİLMEM KAÇ YIL BİR ŞEY YOK İHALELER DE İHALEYE CIKACAK ÖMÜR VE GETİRİSİ ORTALAMA HESAPLANMALI VE MAX DEĞERLE İHALE EDİLMELİ KAMU KURUMU YÜZDE 50 Sİ NE SAHİP OLMALI YAP İŞLET MODELLERİ İLE ÜLKEDE ALT YAPI SORUNU KALMAZ
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding