Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Paranızın kalıp kalmadığını öğrenebilirsiniz

AA
12 Şubat 2013
  Bankada hesabı olanlar dikkat

  Zaman aşımına uğramak üzere olan mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklar, Türkiye Bankalar Birliği'nin (TBB) hizmete sunduğu internet sitesinden takip edilebiliyor.

  Yapılan açıklamaya göre TBB, vatandaşların bankalarda unuttuğu hesapları için “www.zamanasimi.org/tbb” internet sitesini hizmete sundu.

  Bankalarda zaman aşımına uğramak üzere olan hesap bilgileri, TBB'nin internet sitesindeki arama motorunda görüntülenebiliyor.

  5411 Sayılı Bankacılık Kanunu'nun 62. maddesine göre, bankalar nezdindeki mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklar, on yıl içinde aranmaması halinde zaman aşımına tabi oluyor. TBB'nin hizmete sunduğu internet sitesinde yapılan sorgulamada isim ve hesap bilgilerini bulan kişilerin, hesaplarını kapatabilmeleri için 15 Haziran 2013 tarihine kadar hesaplarının bulunduğu bankaların şubelerine geçerli kimlik kartı ile başvurmaları gerekiyor.

  Vatandaşların başvurmamaları halinde yasa gereği zaman aşımına uğrayacak mevduat, katılım fonu, emanet ve alacakları gelir kaydedilmek üzere Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na devrediliyor.

  15 Haziran 2013'e kadar zaman aşımına uğrayacak mevduat, katılım fonu, emanet ve alacakların listesine, mayıs ayı sonuna kadar TBB internet sitesinden ulaşılabilecek.

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  12/02/2013 - 19:05
  Bu nasıl haksızlık? Yurtdışında yaşayanlaın hesabı ne olacak? Geçen sene izine geldiğimde bankaya uğrayalım dedim fırsan olmadı. Artık Allah bilir ne zaman geliriz. Geldiğimizde herhalde hesabımız boşaltılmış olur.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  12/02/2013 - 15:42
  Bir bankada unutulmuş 100bin tl mevduatım vardı ama üşendim gidip çekmedim. Hayırını görsünler.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  12/02/2013 - 15:41
  sitenin ismi var kendi yok standart devlet işleri "sistem hatası" ne sistemmiş be arkadaş yıllardan beri vatandaşın işi olduğu her yerde çöküyor =)
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  12/02/2013 - 15:36
  BU BANKALARA HAKKIMI HELÂL ETMİYORUM..ALACAKLARI OLDUĞU ZAMAN 1 KURUŞ İÇİN İCRA TAKİBİ YAPARLAR, MEVZUBAHİS UNUTULMUŞ HESAP OLUNCA BOŞVER GİTSİN.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  12/02/2013 - 15:35
  "Uyarı Sistem Hatası, Lütfen Daha Sonra Tekrar Deneyiniz!" Tebrikler, çok başarılı bir site :)
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  12/02/2013 - 14:53
  Suprume Lider ,,,Haberi tekrar okumanizi tavsiye ediyorum.Daha sonra benim yorumu mu tekrar okuyun , ozaman dogru yorumu daha rahat anliyabilirsiniz umarim.
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding