Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Hamsi için gittiler, 100 köpekbalığı ile döndüler

1 Şubat 2013
  Hamsi için gittiler, 100 köpekbalığı ile döndüler

  Ordu'da hamsi avına çıkan balıkçıların ağına 100 köpek balığı takıldı.

  Gülyalı Balıkçı Kooperatife bağlı bazı balıkçılar sabahın erken  saatlerinde hamsi avı için denize açıldı. Kıyıdan uzaklaştıktan bir süre sonra ağlarını denize bırakan balıkçılar  daha sonra ağları toplamaya başladı. Ardından ağlarını çekmeye çalışan balıkçılar bir anda ağlarının  ağırlaştığını fark etti.

  İŞTE BÖYLE DÖNDÜLER / FOTO-GALERİ

   Bunun üzerine ağlarını kontrol eden balıkçılar ağlarına köpek  balıklarının takıldığını gördü. Ağlarını toplamaya devam eden balıkçılar yaklaşık  100 köpek balığını kayıklarına alarak kıyıya döndü.

  Konuya ilişkin Gülyalı Balıkçılar Kooperatifi Başkanı İnan Sağlam, “İlk defa balıkçılarımızın ağına bu kadar fazla   köpek balığı takıldı” dedi.  Köpek balıklarının ne türde olduklarını tam bilemediklerini ifade eden  Sağlam, “Köpek balığı yakalayan balıkçılarımız da çok şaşkın. Çünkü bu kadar  fazla köpek balığı ile karşılaşmamışlardı” diye konuştu.

  Köpek balıklarının 1.5 ile 2 metre arasında değişen boylarda olduğunu  anlatan Sağlam, şunları kaydetti:

  “Sabah erken saatlerinde balıkçı arkadaşlarımız hamsi avı için denize  açılmışlar. Kıyıdan bir süre içeriye açılan balıkçılarımız daha sonra ağlarını  denize bırakmışlar. Ardından ağlarını toplamaya başladıklarında köpek balıkları  ile karşılaşmışlar. Balıkçılarımız ağlarına takılan köpek balıklarını kıyıya  getirdiler. Açıkçası hepimiz çok şaşırdık. Daha önce bir kaç tane köpek balığı  yakalamıştık ancak bu kadar fazlasıyla ilk defa karşılaşıyoruz. Ayrıca küçük  balıkların korunması amacıyla köpek balıklarının yakalanmış olması bizi daha da  mutlu etti.”

  Sağlam, köpek balıklarını bazı illerdeki yem fabrikalarına sattıklarını  sözlerine ekledi.

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  02/02/2013 - 2:05
  Hadi bu Karadeniz, ya Istanbulun Bogazinda ne var acaba veya 1 numerali turistik alanim Antalya`da ? Aclik her toplumun ba$ina hertürlü felaketi getirebilir, peki bunlar aciktikca kiyiya yana$acaklardir, issirmalari ilk etapta sadece meraktanda olsa issirilan insanin halini siz dü$ünün, ölmezse,.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  02/02/2013 - 2:00
  Yem fabrikasi mi? Kopek baligi cok lezzetli bir balik. Adinda kopek var diye yenmiyor Turkiye`de. Turkce`si kopek ama baska dillerde kopek degil.Birde domuz baligi var.O da cok lezzetli.Marmaris`te domuz baliklarini cope atarlar.Halbuki cok lezzetli bir balik.Adi domuz diye yenmiyor Turkiye`de.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  02/02/2013 - 1:31
  bu köpek baliklarini garanti karşi taraf atmiştir- Ukrayna,Romanya
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  02/02/2013 - 1:24
  Köpekbalığı yemeyi öğrenmemiz gerekecek! Çünkü bundan böyle balıkçılarımızın ağına başka bir balık takılmayacak. Karadeniz gibi yarı tuzlu bir denizi istila eden köpekbalıklarından bir mesaj var: Düşmanımız Yunus'lara güvenip onları tüfekle avlamaya devam ederseniz daha çok görüşürüz sizinle.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  02/02/2013 - 1:22
  john asil senin avrupalin dogayi kirletiyor batiriyor ..........maalesef bizde onlardan ögrendik
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  02/02/2013 - 0:45
  koruma altındaki bu nesli tükenmekte olan bu balıkları için bu haberi ihbar kabul edip yetkili makamlar derhal bu tabiatı yok etmeye kendini adamış bu kişileri bir an evvel durdurmalıdır.
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding