Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Doğalgaza ve elektriğe 1 Ekim zamları

1 Ekim 2012
  Konutta fatura ne kadar artacak

  Günlerdir tartışılan doğalgaz ve elektrik zamları açıklandı. Elektrik ve doğalgaza 1 Ekim'den itibaren geçerli olmak üzere 9.8 zam yapıldı.

  Akaryakıt, alkollü içkiler ve tapu harcına yapılan ÖTV artışından sonra tartışılmaya başlanan doğalgaz ve elektrik zammı ardı ardına açıklandı.

  BOTAŞ’tan yapılan yazılı açıklamada uluslararası ham petrol ve petrol ürünü fiyatlarındaki yükselmelere bağlı olarak doğalgaz maliyetlerinde meydana gelen artışlar nedeniyle gaz satış fiyatlarında düzenleme yapılması zaruretinin doğduğu belirtildi. Açıklamada, “1 Ekim’den geçerli olmak üzere doğalgaz satış fiyatlarımız, nihai tüketici fiyatlarına yüzde 9,8 oranında yansıyacak şekilde arttırıldı” denildi. 

  Ekmek zammı, onun fiyatını bekliyor

  BOTAŞ’tan yapılan bu açıklamanın ardından ikinci zam haberi de elektrikte geldi.

  Zamlar ardı ardına geldi 

  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) da perakende elektrik fiyatlarının yüzde 4,03 ile yüzde 9,81 arasında değişen oranlarda artırılmasına karar verdi.

  EPDK yetkililerinden edinilen bilgiye göre, perakende satış lisansı  sahibi 21 elektrik dağıtım şirketi tarafından, kilovatsaat (kWh) bazında, vergi  ve fonlar dahil olmak üzere uygulanan tek zamanlı elektrik satış fiyatları  ortalama olarak meskende yüzde 9,81 oranında artarak 35,704 kuruşa yükseltildi.

  Perakende elektrik fiyatları, orta gerilim sanayi abonelerinde kWh başına  yüzde 4,03 oranında artarak 27,748 kuruşa, ticarethane abonelerinde ise yüzde  8,06 oranında artarak 35,934 kuruşa yükseldi.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  01/10/2012 - 23:30
  ZAMCILARI SEÇTİNİZ HÜKÜMETE YERLEŞTİRDİNİZ. ALIN SİZE ZAM SİZ KENDİNİZ KAŞINMIŞSINIZ BİR KERE. BU ZAMLAR OLMADAN DA ENFLASYON ZATEN YÜZDE 10DU ŞİMDİ RAHAT YÜZDE 15E TIRMANIR. TEK RAKAMLI ENFLASYON SÖYLEMİ DE ÇÜRÜDÜ GİTTİ YALAN OLDU
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  01/10/2012 - 22:49
  Yetmez ama EVET diyenler niye ağlaşıyosunuz yaa? Az bile yaptılar, bu çöküşte oylarınızla verdiğiniz katkıyı unutmayın ve zırlamayı kesin... Siz getirdiniz bedeli de siz ödeyeceksiniz elbette. Ama kurunun yanında yaş da yanıyor sayenizde...
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  01/10/2012 - 21:08
  Birisi sormuş,neye göre zam yapıyorlar diye,Zamları,hiçbirşeye dikkat ve özen göstermeden açıgı nasıl kapatırız hesabı ile yapıyorlar.Tek bir gün benzin almayalım tek birgün elektirigi kapatalım bakın bakalım neler oluyor.Hele bunu 1 ay yapın,panik olurlar.Zaten yakında olacagıda O,ALAMAYACAGIZ.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  01/10/2012 - 16:38
  Mehmet Nesilli kardeşim; Bilerek yapılırsa dediğin gibi olur. Bunlar farkında bile değil. Farkına varmak gibi bir çabaları da yok.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  01/10/2012 - 15:14
  Şu Rus ve Azerilerle yapılan ve akılsızca maddeleri olan anlaşmalarda aracılık yapanTürk işadamları ve bürokratların son 10-12 yılda servetleri ne kadar artmış acaba merak ediyorum.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  01/10/2012 - 15:05
  Her sene aynı hikaye. Yok şurda petrol çıktı,yok burda kayataşı gazı var, yok bor var bilmemne var. Var oğlu var da kime ne faydası var..Zam zam zam başka bişey bilmezler..
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding