Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Yüzde 50 müjdesiyle geliyor

A.A.
17 Ağustos 2012
İndirimle geliyor

Açılışı bugün saat 15.30'da Başbakan Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla yapılacak Kadıköy-Kartal metro hattını vatandaşların 29 Ekim günü saat 24.00'e kadar yüzde 50 indirimli kullanmasına ilişkin verilen önerge, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde oy birliğiyle kabul edildi.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı'nın dördüncü gününde, AK Partili meclis üyelerinin, açılışı yarın gerçekleştirilecek Kadıköy-Kartal metro hattına vatandaşların 29 Ekim günü saat 24.00'e kadar yüzde 50 indirimli binmeleriyle ilgili verdiği önerge oylamaya sunuldu.

FOTOĞRAFLARLA İSTANBUL ANADOLU YAKASI'NIN İLK METROSU

Söz konusu önerge, oy birliğiyle kabul edildi.

Büyükşehir Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkan Vekili Ergün Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, açılışı yarın yapılacak Kadıköy-Kartal metro hattının devreye girdiğini söyledi.

Metroda ücretli taşımacılığın başladığı günden, 29 Ekim günü saat 24.00'e kadar ücretlerin yüzde 50 indirimli olmasına ilişkin sundukları önergenin Meclis'te kabul edildiğini kaydeden Turan, şöyle devam etti:

“Vatandaşlarımızın ücretli taşımacılığın başladığı günden, 29 Ekim günü saat 24.00'e kadar yüzde 50 indirimden faydalanması hususunda karar ürettik. Metroda artık ücretli taşımacılık ne gün başlayacaksa, vatandaşlar o gün yüzde 50 indirimli metroya binebilecek. Kadıköy-Kartal metrosu, şu ana kadar yapılmış Türkiye'nin en önemli yatırımlarından biri. Belediyenin kaynaklarıyla gerçekleştirilmiş çok önemli ve modern bir yatırım. Marmaray'la bütünleştiği zaman da inşallah müthiş bir gelişme olacak. İndirime ilişkin önergeyi de 'Metroya halkımız şölen havasında alışsın' diye, Belediye Başkanımız Kadir Topbaş ve grubumuzla da görüşerek verdik.”

İSTANBUL'DA ÇİLE BİTİYOR

Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
17/08/2012 - 22:32
Sn.Volkan Uslu, ozaman birazda kafa çalıştıracak mühendislerimiz ve en uygun hatları inşaa edecekler.Ben bile size kafadan 4 hat verebilirm trafik yükünü en az %40 azaltacak!Niyet önemli bahane değil!Boğaz marmaray haricinde köprülerden geçmek ZORUNDA.Taksim hattı Anadoluya bağlanmadığı sürece hayal
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
17/08/2012 - 11:05
Sn.Muharrem Erkoca,millet olarak dünyanın en pahalı hizmet ve yaşam vergilerini ödüyoruz.TAbiki eleştirmek hakkımız.10(+10)senede sıfırdan ülkeler kurulurken İstanbul gibi bir metropolde 20kmlik metro başarı değildir.Bu süre içinde 8-10 ayrı metro hattı inşaatı yapılmış bitmiş olsaydı,alkışlardık.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
17/08/2012 - 11:03
EN BÜYÜK TÜRK ATATÜRK; bu günlerde bozguncuların yaptığı en büyük terbiyesizlik Atatürk'ü ideolojilerine alet etmek. Evet doğru, EN BÜYÜK TÜRK ATATÜRK ama galiba en küçükTürk de sensin! Ağzına yakışmıyor! YORUMUNU OKUYANLAR HAK VERECEKTİR
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
17/08/2012 - 11:53
Paris örümcek ağı gibi londra şöyle new york böyle diye atıp tutan arkadaşlar, bu kadar geç kalmamız tabiki kabahat fakat bildiğiniz üzere İstanbul 7 tepenin şehri saydığınız şehirlerle şehrimizin topoğrafyası arasındaki hayli fark var. Teknik olarak uygulanabilecek hat sayısı sınırlı.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
17/08/2012 - 11:26
güzel bir hizmet.tuzlaya kadar uzatılması en büyük dileğimiz ve bunu bekliyoruz.arabasıyla gelip metro ile kadıköye gitmek isteyenler için kartal istasyonu çevresin de bir otopark yok.müsait bir yere otopark yapılabilir mi bilmiyorum.şu an için ihtiyaç gibi görünüyor.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
17/08/2012 - 11:09
KArtal-kadıköy metrosunu yerlere göklere sığdıramayan yorumcular eminim daha nerede olduğunu bile bilmiyorlar. Çıkın E5'e Kartal'dan takip edin bakalım ne kadar ara ile durak var, duraklar nerede,çevresine bir bakın yerleşim merkezi varmı yokmu,iş merkezleri nerede?sonra bir daha düşünün yazarken
 ADnet  
Reklam için
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding