GeriEkonomi ‘212 İstanbul’a 115 milyon Euro yatırdı, baskıyla ‘outlet’ oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘212 İstanbul’a 115 milyon Euro yatırdı, baskıyla ‘outlet’ oldu

‘212 İstanbul’a 115 milyon Euro yatırdı, baskıyla ‘outlet’ oldu
refid:12274316 ilişkili resim dosyası

İkitelli’de eski Edip İplik fabrikasının arsasına 115 milyon Euro’luk yatırımla yapılan 212 İstanbul Power Outlet Alışveriş Merkezi (AVM) yarın kapılarını açıyor. Akın Holding Başkanı Nuri Akın, “Outlet AVM yapmayı düşünmüyorduk ancak markalar bizi ikna etti. Praktiker, CarrefourSA ve MediaMarkt’ın gelmesi büyük güç verdi” dedi.

TÜRKİYE’nin en büyük alışveriş merkezi projelerinden biri olarak İkitelli’de 115 milyon Euro’luk  yatırımla yapılan 212 İstanbul Power Outlet Alışveriş Merkezi (AVM), yarın kapılarını açmak üzere hazırlıklarını tamamladı. Akın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Akın, “Aslında bir outlet AVM (fabrika fiyatına ürün satışı yapılan yer) yapmayı düşünmüyorduk, ancak özellikle tekstil markaları, bizi ikna etti. Biz de bu şekilde daha yüksek cirolar yakalanacağına inandık. Krizden dolayı morallerimiz bozulmuştu ama cesur bir yatırım yaptık. Kiralama doluluğumuz yüzde 95’e ulaştı. Praktiker, CarrefourSA ve MediaMarkt gibi üç kuvvetli markanın gelmesi de bize güç verdi. Sadece bu mağazalara günde 25 bin ziyaretçi hedefleniyor. Ayrıca, diğer mağazalarımızı da düşündüğümüzde yüksek bir müşteri girişi olacak” dedi.
Buraları kurtlar basardı
37 yıl önce Güneşli bölgesine geldiklerinde bölgede sadece boş arsaların ve bir tavuk çiftliğinin olduğunu hatırlatan Nuri Akın, “Burayı kurtlar basardı ve biz gelmeye bile korkardık. Alışveriş Merkezi projesine başladığımızda ise bölge artık çok gelişmişti. Projemizde 173 mağaza var” diye konuştu. Akın, projenin planlanmış rezidans kısmını yapmayacakları yönündeki iddialarla ilgili de şunları söyledi: “Rezidans projemizi eş zamanlı yürütmek yerine önce çevreyi rehabilite etmek istedik. Bu bölge, 212 İstanbul Power Outlet’in hizmete girmesi ile değer kazanacak. Çok yakın bir tarihte rezidans inşaatımızın da temellerini atacağız.”
212 İstanbul Power Outlet AVM’nin Yönetim Firması AVM mfi Partners Genel Müdürü Aydın Yurdum, Güneşli bölgesinin önemli bir kentsel dönüşümden geçtiğini söyledi. Yurdum, şöyle devam etti: “Burası İstanbul’un en yüksek metrekareli Outlet alışveriş merkezi oldu. Birçok marka şu anda faaliyette olan Fabrika Satış Mağazaları’nı 212 İstanbul Power Outlet’e taşımak istiyor. Biz ‘outlet’ kavramını gerçek anlamı ile burada uygulayacağız.”

Günde en az 10 bin müşteri hedefliyor

CARREFOURSA Kurumsal İlişkiler ve Hukuk Direktörü Avukat Merter Özay, “Geçtiğimiz hafta Bahçelievler CarrefourSA Alışveriş Merkezi’ni açtıktan sonra, bu cumartesi de ikinci hipermarketimizi açıyoruz. Erzurum’da eylül’de  hipermarket açmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Dört mağaza daha açacak

GEÇTİĞİMİZ günlerde Merter mağazasıyle birlikte 212 İstanbul’daki mağazasının da açılığını gerçekleştiren MediaMarkt’ın Operasyonlardan Sorumlu Türkiye Genel Müdürü Nuri Topatan, “Media Markt olarak İstanbul’daki 5’inci, Türkiye’deki 11’inci mağazamızı açmış olduk. 2009’un sonuna kadar Türkiye’deki mağaza sayısını 15’e çıkartacağız” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle