Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Kamu işçilerine bayram öncesi ikinci ikramiye

AA
10 Ağustos 2012
Kamuya bayramdan önce ikinci ikramiye

Kamu işçilerine 26 günlük ücretleri üzerinden hesaplanacak ikinci ikramiye, iki taksit halinde, Ramazan ve Kurban Bayramları öncesinde ödenecek.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in hazırlanan Bakanlar Kurulu Kararı Taslağını imzaladığı, kararnamenin aynı gün Başbakanlık'a sevk edildiği öğrenildi. Kararname ile ilgili son sözü 13 Ağustos Pazartesi günü toplanacak olan Bakanlar Kurulu verecek.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan işçilere, Devlet ve Ona Bağlı Müesseselerde Çalışan İşçilere İlave Tediye Yapılmasına ilişkin 6772 sayılı Kanun uyarınca, 2012 yılında ödenmesi gereken 26 günlük ücret tutarındaki birinci ikramiye iki taksit halinde Ocak ve Haziran ayı sonlarında ödenmişti.

6772 sayılı kanunda, birinci ikramiyeye ek olarak yine 26 günlük ücret üzerinden ikinci bir ikramiye ödenmesinin Bakanlar Kurulu'nun takdirine bırakılırken, bu çerçevede, kamu işçilerine 26 günlük ücretleri üzerinden hesaplanacak ikinci ikramiyenin iki taksit halinde Ramazan ve Kurban Bayramları öncesinde ödenmesi amacıyla Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan Bakanlar Kurulu Kararı Taslağı Başbakanlık'a gönderildi.

Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
10/08/2012 - 16:15
ESRA GÜNAY hanım CAHİLLİĞİME BAĞIŞLAYIN BİLMİYODUM İŞÇİYE İKRAMİYE ÖDENDİĞİNİ,ENGİN BİLGİLERİNİZ İLE BENİ AYDINLATTTIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
10/08/2012 - 15:57
Bana olumsuz oy verenler; Bakan'a yağ çektiğimi düşünüyorsunuz değil mi? Ne derler, kişi irfanını söylermiş! Herkesi kendi gibi zannedermiş!
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
10/08/2012 - 15:08
Sn.Şimşek "Enflasyon en çok vekilleri ve müsteşarları mağdur etti" demişti.(Basın) Bugün itibarıyla bir Memur Maaşı ortalama vekil maaşının bilmem kaç katı ya(!) Vekil maaşları enflasyon karşısında eriyip gidiyor.Sn.Bakanım,Aç ve Sefil(!) yaşayan Vekillere bir müjdeniz yok mudur?
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
10/08/2012 - 14:35
"nail boğday" yazacak birşeyimiz yok çünkü bu güzel değil sıradan bir haber.Zira kamu işçilerine yapılan tediye ödemesi 1956 yarih ve 6772 sayılı İlave Tediye Kanunundan kaynaklanıyor.Yani 50 yıldan fazla geçmişi var.Her yıl da tediyelerin bir kısmı bayramlardan önce ödenir.Bu iktidarla alakası yok.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
10/08/2012 - 14:04
Bu güzel haber için söyleyecek birşeyleri yokmu iktidar karşıtı yorumcuların.onlar şimdi PKK İLE OMUZ OMUZA VERMİŞ DEVLET ALEYHİNE YORUM YAZMAKLA MEŞGULLER.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
10/08/2012 - 11:40
Sayın BAKAN; Emekli işçilerin yarısının maaş ödeme günleri bayrama denk geliyor,onlar maaşlarını bayramdan önce alacaklar, bir kıyak yap da bütün emekliler bayramdan önce alsın! HADİ HADİ SEN ASLANSIN!
 ADnet  
Reklam için
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding