Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Halka açılıp ‘Girişim Sermayesi’ kuracak

25 Temmuz 2012
Halka açılıp ‘Girişim Sermayesi’ kuracak

DENGE Yatırım Holding, sermayesini 5 milyon TL’den, 8 milyon TL’ye çıkararak hisselerini İstanbul Menkul Kıymetler Bankası (İMKB) Gelişen İşletmeler Piyasası’nda halka arz edecek.

Halka arz işlemi, 26-27 Temmuz tarihlerinde, 1 TL nominal değerli her bir pay 3.35 TL fiyattan, ‘Borsada sabit fiyatla talep toplama ve satış yöntemi’ ile satışa sunulacak.

2007 yılında kurulan Denge Yatırım Holding, finansal hizmetler, dış ticaret ve enerji sektörlerinde, yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda faaliyet gösteriyor. Denge Holding’in ikisi yurtdışında toplam 2 bağlı ortaklığı ve 1 iştiraki bulunuyor. Grup şirketleri, şu anda Türkiye’nin dışında, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ve Bosna Hersek’te faaliyet gösteriyor.

Denge Holding, halka arzdan sağlanacak kaynakları 2012-2014 yılları için hedeflenen yatırımlarının finansmanında kullanmayı planlıyor. Bu yatırımlar, girişim sermayesi yatırımları ve finansal hizmetler sektörüne yapılacak yatırımlardan oluşuyor. Denge Yatırım Holding, halka arz kaynaklarının bir kısmını, Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı kurulmasında kullanmayı planlarken, bu kapsamda DNG Dış Ticaret’in de Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’na dönüştürülmesi hedefleniyor.

 

 

 

Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
25/07/2012 - 2:00
Gecen Mayis ayinda KDV ve vergi usulsüzlüğü nedeniyle şirkete Maliye tarafından ceza verildi.Sirket hakkında ‘Kod 5’, yani naylon faturadan işlem yapıldığıda biliniyor.Nisan 2012 tarihinde SPK toplantısında kurul üyeleri halka arz başvurusunu, şirketin faaliyetinin yasal olmadığı gerekçesiyle reddet
 ADnet  
Reklam için
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding