Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Emekliye yüzde 1.95 enflasyon zammı

5 Temmuz 2012
Emekliye yüzde 1.95 enflasyon zammı

Memur emeklilerine verilecek yüzde 4 Temmuz zammından sonra işçi ve Bağ-Kur emeklilerine yapılacak zam oranı da belli oldu.

Açıklanan enflasyon rakamlarına göre yaklaşık 9 milyon SSK ve Bağ-Kur emeklisine 6 aylık TÜFE’ye göre, yüzde 1.95 oranında zam yapılacak. Zam sonrasında en düşük işçi emekli aylığı 869 liradan 886 liraya, en düşük Bağ-Kur emekli aylığı da 704 liradan 717 liraya çıkacak. Tüm İşçi Emeklileri Derneği Başkanı Satılmış Çalışkan, memur emeklileri ile işçi ve Bağ-Kur emeklileri arasındaki maaş artışı farkının kalkması gerektiğini söyledi. Memur emeklilerine yapılacak yüzde 4 zammın kendilerine de yapılması için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’ten görüşme talebinde bulunduklarını açıkladı. Çalışkan, 5510 sayılı yasaya göre 6 ayda gerçekleşen enflasyona göre emekli maaşlarına zam yapıldığını ancak ilgili yasa maddesinin ‘en az 6 aylık TÜFE’ oranında dediğini anımsattı. Dolayısıyla hükümetin TÜFE’nin üzerinde zam verme yetkisi bulunduğuna dikkat çekti.

 


 

Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
05/07/2012 - 17:34
Bence emekliler durumundan memnun. HErkes memnun ki durumundan Vazgeçen yok Partisinden !!
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
05/07/2012 - 15:02
Emekli dernekleri ne iş yaparsınız. Ben tam 18 yıllık emekliyim Emekli derneğin nerede olduğunıu dahi bilmem. Bir de aidat keseler nereye gider kesilen aidatlar.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
05/07/2012 - 14:23
Yazıklar olsun Vallahi yazıklar olsun
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
05/07/2012 - 12:23
EVET MÜTHİŞ BİR ZAM ARTIK İŞÇİ EMEKLİLERİ NASIL HARCAYACAĞINI BİLEMEZ BU 17 TL.ZAMMI NASILSA HARCAYAMAYACAKLAR BARİ HAYIRLI BİR İŞTE KULLANSINLAR VE VEKİLLERİMİZİN EMEKLİ MAAŞLARINA YANSITILSIN ÇÜNKÜ ÇOK AZ OLDUĞUNDAN GEÇİNEMİYORLAR ÇOK ACIKLI BU DURUMA BİR KATKILARI OLSUN İŞÇİ EMEKLİLERİMİZİN.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
05/07/2012 - 12:17
güzel bir zam allah devletimize zeval vernesin,bunu bulamayanlarda var
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
05/07/2012 - 11:17
Maaşımdan her yıl isteğim dışında dernek aidatı kesen EMEKLİ DERNEĞİ ne iş yapar? emekliye faydası nedir? Bu nasıl iştir emekli sandığı emeklisi % 4 işçi emeklisi % 1.95. Hani sosyal kurumlar SGK ismi altında birleşmişti. Bu hükümetin ve mensuplarının VİCDANLARI YOK.
 ADnet  
Reklam için
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding
Kapat
Hürriyet Facebook Deneyimine Hoşgeldiniz
  • Keşfedin! Arkadaşlarınızın okuduğu ilginizi çekecek haberleri keşfedin, Facebook hesabınızda arkadaşlarınızın neleri okuduğunu görün.
  • Kolayca Paylaşın! Okuduğunuz haberler Facebook hesabınızda kolayca paylaşılsın, sizin gündeminizden arkadaşlarınız da haberdar olsun.
  • Kontrol Sizde! Paylaşımlarınızı istediğiniz zaman durdurun, istediğiniz zaman tekrar başlatın. Kontrolü her zaman elinizde tutun.