Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.

Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Emekli zamları belli oldu

AYSEL ALP/ANKARA
4 Temmuz 2012
EMEKLİ ZAMLARI BELLİ OLDU

Memur emeklilerine verilecek yüzde 4 Temmuz zammından sonra işçi ve Bağ-Kur emeklilerine yapılacak zam oranı da belli oldu.

 Dün açıklanan enflasyon rakamlarına göre yaklaşık 9 milyon SSK ve Bağ-Kur emeklisine 6 aylık TÜFE’ye göre, yüzde 1.95 oranında zam yapılacak.

Zam sonrasında en düşük işçi emekli aylığı 869 liradan 886 liraya; en düşük Bağ-Kur emekli aylığı da 704 liradan 717 liraya çıkacak.

Tüm İşçi Emeklileri Derneği Başkanı Satılmış Çalışkan,  memur emeklileri ile işçi ve Bağ-Kur emeklileri arasındaki maaş artışı farkının kalkması gerektiğini söyledi. Memur emeklilerine yapılacak yüzde 4 zammın kendilerine de yapılması için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’ten görüşme talebinde bulunduklarını açıkladı.

Çalışkan, 5510 sayılı yasaya göre 6 ayda gerçekleşen enflasyona göre emekli maaşlarına zam yapıldığını ancak ilgili yasa maddesinin ‘en az 6 aylık TÜFE’ oranında dediğini anımsattı. Dolayısıyla hükümetin TÜFE’nin üzerinde zam verme yetkisi bulunduğuna dikkat çekti.

ayalp@hurriyet.com.tr

Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
04/07/2012 - 19:04
Memur u iscisi mi olur emeklinin ? Tamm calisirken memurlar farkli olabilir. Turkiyenin heryerine tayin edilebiliyorlar ve bu da yasam kosullarinda farklilik olusturabilir ama emeklilikte bu fark yok. Iscide ayni zammi almalidir !
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
04/07/2012 - 18:50
Memur emeklisine verildği kadar verilmesi uygun olurdu.Hükümet vatandaşların cebine akrep salarak ekonomiyi kısmayı planlıyor.Halbuki Emekli içtiği çayı hesaplıyor.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
04/07/2012 - 15:48
memurun üretimi bürokrasi işçinin üretimi katma değerdir. dünyanın gelişmiş ülkelerinde işçi emeklileri misler gibi yaşarken bizde sürünüyorlar. yazık ya. %1,9 gibi zam mı olur?
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
04/07/2012 - 15:44
YÜZDE 4 -2 ZAM VERSE NE YAZAR,VERMESE NE YAZAR.TOPLAMDA BİRİ 40 TL ,DİĞERİ 20 TL EDER.MİLLETVEKİLİ OLACAN Kİ,ADAM GİBİ ZAM ALABİLESİN.BOŞUNA BİRBİRİNİZE DÜŞMEYİN.ZAMLARLA ADAM OLUNMAZ.BİR BAŞKA ÇARE BULUN.APARTMANLARI BOŞALTIN.İNSAN YAŞAMINA UYGUN DEĞİL KÖYE DÖNÜN TOPRAĞA SARILIN.O SİZİ DOYURUR
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
04/07/2012 - 14:04
T.B.M.M. ÇATISI ALTINDA SEFA SÜREN BÜTÜN MİLLET V. VE BAKANLAR,BAŞBAKAN ,MECLİS BAŞKANI DAHİL,KENDİLERİNİ BİLEN,SSK. , BAĞKUR EMEKLİLERİNE, BU MUBAREK BERAT KANDİLİ HÜRMETİNE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.........
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
04/07/2012 - 13:52
BÖKSÖR RAKİBİNDEN SÜREKLİ DAYAK YİYOR, GÖZ ŞİŞMİŞ , AĞZI BURNU KIRILMIŞ, ANTRÖNÖRÜ FİYAT İSTATİSTİK KURUMU 6 AYDA BİR, "Çok iyisin, böyle devam et" DİYOR, NE HİKMETSE EMEKLİLERE ZAM YAPILACAĞINDA ŞIPPADAK ENFLASYON DÜŞÜYOR, EMEKLİNİN AĞZI BURNU KIRILMIŞ AMA, TÜİK İYİSİN ,İYİSİN DİYE BAĞIRIYOR..
 ADnet  
Reklam için
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding
Kapat
Hürriyet Facebook Deneyimine Hoşgeldiniz
  • Keşfedin! Arkadaşlarınızın okuduğu ilginizi çekecek haberleri keşfedin, Facebook hesabınızda arkadaşlarınızın neleri okuduğunu görün.
  • Kolayca Paylaşın! Okuduğunuz haberler Facebook hesabınızda kolayca paylaşılsın, sizin gündeminizden arkadaşlarınız da haberdar olsun.
  • Kontrol Sizde! Paylaşımlarınızı istediğiniz zaman durdurun, istediğiniz zaman tekrar başlatın. Kontrolü her zaman elinizde tutun.