GeriEkonomi 205 maddelik Acil Eylem Planı’nın 50 maddesi kaldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

205 maddelik Acil Eylem Planı’nın 50 maddesi kaldı

Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Acil Eylem Planı’ndaki 205 maddeden 150’sinin tamamlandığını açıkladı. Çiçek, Bakanlar Kurulu’nun ardından, toplantının gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Hükümetin Acil Eylem Planı’nı da detaylı şekilde ele aldıklarını anlatan Çiçek, hükümet programlarının siyasetin niyetiyle ilgili olduğunu belirtti.

YÜKÜMLÜLÜKLERİMİZ VAR:

Acil Eylem Planı’nın, niyet beyanlarının içinin doldurulmasıyla ilgili bir kısım faaliyetlerin, daha somut şekilde takvime bağlı olarak kamuoyuna duyurulması olduğunu kaydeden Çiçek, Acil Eylem Planı’nda, 205 faaliyet bulunduğunu hatırlattı. Acil Eylem Planı tespit edilirken, 3 önemli konunun dikkate alındığını belirten Çiçek, kendilerinden önceki hükümetlerin taahhüt altına aldığı bir kısım yükümlülükleri olduğunu kaydetti. Bunların başında IMF ve Dünya Bankası ile ilgili yürütülen İstikrar Programı’nın geldiğini ifade eden Çiçek, AB ile ilgili taahhütler ve parti programı ile seçim beyannamesinin de bu programda yer aldığını anlattı. Acil Eylem Planı’ndaki 205 faaliyetin 150’sinin tamamlandığını bildiren Çiçek, ‘Geriye 55 faaliyet alanı kalıyor. Bunlarla ilgili olarak da bir kısım çalışmalar yapılmıştır. Ancak birbiriyle bağlantılı konular olması nedeniyle bunlarla ilgili yasal düzenlemeler henüz gerçekleştirilememiştir. Bunların başında Kamu Yönetimi Reformu gelmektedir’ diye konuştu.

ENDÜSTRİ HOLDİNG KOMİSYONU:

Çiçek, Bakanlar Kurulu’nda tasarruf sahiplerinin mağduriyetine yol açan holdinglerin faaliyetlerinin araştırılmasıyla ilgili meclis araştırma önergesinin de Bakanlar Kurulu’nda görüşüldüğünü kaydetti. Çiçek, önergenin bugün TBMM’de görüşüleceğini ifade ederek, bir araştırma komisyonu kurularak konun geniş bir şekilde Meclis tarafından araştırılmasını umduklarını söyledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle