Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Beyanname verme süresi uzadı

hurriyet.com.tr / EKONOMİ
24 Nisan 2012
Beyanname süresi uzadı

Bugün Gelir İdaresi Başkanlığı imzalı bazı firmalara gönderilen bilgilendirme notunun sahte olduğu ortaya çıktı. Notta internet sitesinin hacklendiği ve beyanneme süresinin 15 Mayıs'a uzatıldığı belirtilirken, Gelir İdaresi, internet sitesinin yüksek voltaj problemi nedeni ile çalışmadığını, beyanname verme sürelerinin Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in talimatı ile 26 ve 27 Nisan'a uzatıldığını açıkladı.

Gelir İdaresi'nden alınan bilgiye göre mükellefler KDV beyannamelerini 26 Nisan'a, kurumlar vergisi beyannamelerini de 27 Nisan'a kadar verebilecekler.

İDARE'DEN UYARI

Gelir İdaresi imzalı bazı vergi mükelleflerine gönderilen elektronik postada ise internet sayfasının bilgisayar korsanları tarafından hacklendiği ve Nisan ayında verilmesi gereken tüm beyan ve bildirimlerin 15 Mayıs tarihine kadar uzatıldığı belirtiliyordu.

Ancak Gelir İdaresi, bu bilgilendirme notunun kendilerine ait olmadığını belirterek mükellefleri uyardı.  

Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
24/04/2012 - 0:27
Vergi kacakciligi eski yillara oranla daha da yuksek boyutlara ulasmis durumda. Vergi dairelerinde hatta bakanlikta adamini bulanlar su gibi vergi kaciriyor. Her turlu yanlis veya sahte bilgiler devlet kayitlarina geciyor. Sistem cokmus filan sudan, havadan bahaneler.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
24/04/2012 - 0:24
bu ülkede meslek odaları nemadan pay almak için araçtır. senin benim aidatlarımla yürüyen bu kurumlarda seçimdeyken senden oy isteyenler sıra senin menfaatin için çalışmaya gelince sırtını döner. avrupada saygın bir meslek olan mali müşavirlik bu ülkede hamallık olarak görülüyor.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
23/04/2012 - 22:05
Gül gibi siteyi göcertmişler işte.Yok elektrik miş voltajmış hangi çağda yaşıyorsunuz siz veya kimi kandırıyorsunuz ? Siz gezin tozun biz burda bu saatte sizin işinizi yapalım.Yalan mı ..!!!
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
23/04/2012 - 21:50
artık elektronik fatura dönemi başlasın,bana kesilen fatura ve benim kestiğim fatura ve fişler anında sistemde olsun,beyanname kendiliğinden oluşsun, bazen zamanından ibraz edilmeyen faturalar cezaya sebeb oluyor, bıktık artık muhasebeye faturaları göndermekten,
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
23/04/2012 - 21:49
Vergi Daireleri ile Sosyal Güvenlik Kurumunun bütün angarya işleri Mali Müşavirler ve Muhasebecilerin üzerine yıkılmıştır.İş Yükü o kadar ağır ki artık meleğimizden nefret eder hale geldik.Vergi Mükellefleri ile Vergi İdaresinin kaprisleri de cabası.Meslek Odalarımız neden sessiz kalıyor acaba.
 ADnet  
Reklam için
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding