GeriEkonomi 2014 cirosu 16 milyon TL
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2014 cirosu 16 milyon TL

2014 cirosu 16 milyon TL
refid:27756457 ilişkili resim dosyası

Antalyalıların, son 20 yıldır da dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşayanların damak tadına hitap eden Yenigün Gıda, 100’üncü yaşını kutluyor. 1914 yılında kurulan Yenigün Gıda, 41 çeşit farklı üründen reçel üreterek, başta Amerika olmak üzere 27 ülkeyi Antalya’nın geleneksel damak lezzetleriyle buluşturmaya devam ediyor.

Yenigün Gıda Sanayi, 1914 yılında tahin, helva ve akide şekeri imalatıyla başladığı üretim yolculuğuna reçel, pekmez, turşu, lokum ve aromalı toz içecek üretimini de ekleyerek, geniş ürün yelpazesi Antalya’nın lezzetli tatlarını 100 yıldır hem Türkiye’deki hem de dünyadaki sofralara taşıyor.

Yıllık 6 milyon 800 bin kilogram üretim gerçekleştiren Yenigün Gıda, 2014 yılını 16 milyon lira ciro ile kapatmayı ve 2015 yılında da 20 milyon lira ciroya ulaşmayı hedefliyor. Dünyanın birçok ülkesine ihracat gerçekleştiren Yenigün Gıda’nın 2014 yılı sonunda hedeflediği ihracat hacmi 1.5 milyon dolar iken yeni yılda bu hedefi 2.5 milyon dolara çıkaracak.

2014 cirosu 16 milyon TL

100 YILLIK AŞK

Kurulduğu günden bu yana gıda sektöründe emin adımlarla ilerlediklerini belirten Yenigün Gıda’nın 3’üncü kuşak temsilcisi ve Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Ruhi Alpagot, “Türkiye’de 100 yılı aşkındır aktif olarak aynı sektörde hizmet veren firmaların sayısı son derece sınırlı. Yenigün Gıda olarak, gıda alanında başladığımız faaliyetimize bir asırdır devam etmekten mutluluk ve gurur duyuyoruz. 1914 yılından bu yana oluşan lezzet algısını ve tüketici memnuniyetini önemseyerek üretim gerçekleştiriyoruz. Çünkü biz işimizi 100 yıldır aşkla yapıyoruz” dedi.

YENİ FABRİKA KURACAĞIZ

Doğal, sağlıklı ve kaliteli ürünler ile kalıcı büyüme elde ettiklerine de dikkat çeken Mahmut Ruhi Alpagot, “Klasik tatlarımızın yanı sıra yeni ürünlerimizle de sektörün büyümesinde aktif rol oynuyoruz Antalya’dan dünya sofralarına lezzetimizi ve kalitemizi taşıyoruz” diye konuştu. Alpagot, 2016 yılında da yeni bir fabrika yatırımı yapacaklarını da sözlerine ekledi.

AMERİKALILARA TURUNÇ REÇELİNİ SEVDİRDİ

İlk ihracatını 1996 yılında gerçekleştiren Yenigün Gıda, bugün üretiminin yüzde 30’unu ihraç ediyor. Yenigün Gıda, Almanya, Fransa, İngiltere, İsveç, Portekiz, İsrail, Filistin, Dubai, Katar, Rusya, Amerika, Kanada, Avustralya, Malezya ve Gürcistan gibi birçok ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.
Yenigün Gıda’nın en fazla ihracat gerçekleştirdiği ülke olan Amerika, Antalya’ya özgü Turunç reçelini ilk sırada talep ediyor. Keçiboynuzu ve Hurma pekmezi ise İsrail’den beğeni topluyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle