GeriEkonomi 20 bin 459 kişi e-fatura kesecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

20 bin 459 kişi e-fatura kesecek

20 bin 459 kişi e-fatura kesecek
refid:24706253 ilişkili resim dosyası

Maliye Bakanlığının hayata geçirdiği ve bazı sektör ve mükellef gruplarına zorunluluk getiren e-fatura uygulaması için yasal başvuru süresi 2 Eylül 2013 tarihinde sona erdi.

Uygulamanın sonuçlarını açıklayan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, elektronik ortamda ve posta yoluyla başvuruların birlikte yürütüldüğü süreçte e-fatura uygulamasına toplam 20 bin 459 mükellefin başvurduğunu söyledi. Şimşek, bu kapsamda uygulamaya başvuran mükelleflerin, seçtikleri e-fatura uygulaması yararlanma yöntemine göre 2013 takvim yılı sonuna kadar e-fatura göndermeye ve almaya başlayacaklarını belirtti.

UYGULAMANIN AVANTAJLARI
Mükelleflere, bu konuda gösterdikleri duyarlılık için teşekkür eden ve beklenen başvurunun sağlandığını dile getiren Şimşek, uygulamanın getireceği avantajları ise şöyle açıkladı: “e-fatura uygulamasını kullanan firmalar, kağıt faturadan kurtularak baskı, yazdırma, posta ve arşiv maliyetlerini büyük ölçüde azaltacak. Zamandan, mekandan ve emekten tasarruf sağlayacaklar. Mükellefler bu sayede işletmelerinde yönetimsel birçok avantaj elde edecek ve işletmeleri üzerindeki hakimiyetlerini artıracak. e-fatura uygulamasının her aşamasında mükelleflere tam destek verdik. Bakanlık olarak ağustos ayı içerisinde mükelleflere posta ve elektronik posta yoluyla bilgilendirme mektupları gönderdik. Bu ay içinde de başvuru sonrasındaki süreçlerle ilgili bilgilendirme mektupları göndereceğiz.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle