GeriEkonomi 2 sene önce mahkeme karar vermişti! Dev otel yeniden satışta
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2 sene önce mahkeme karar vermişti! Dev otel yeniden satışta

2 sene önce mahkeme karar vermişti! Dev otel yeniden satışta

1990'da inşa edilen ve Bursa'da yer alan Kervansaray Termal Otel, satışa çıktı. Otel, 2017'de de satışa çıkmıştı ancak , Bursa Kültür Varlıkları  Koruma Kurulu'nun izninin alınmaması ve yapılan istinaf başvurusunun sonucunun beklenmesinden dolayı satılamamıştı. Konuyla ilgili açıklama yapan Kervansaray Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Tümer Sayılgan, “Hukuki anlamda gerekli tüm adımları attık, atmaya devam ediyoruz, önümüzdeki günlerde bununla ilgili yeni haberleri paylaşacağız. Bünyemizde 6 otel bulunuyor. Termal Otel’in de holding bünyesinde kalması için elimizden gelen tüm fedakarlığa yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Kervansaray Holding'e ait Bursa Osmangazi'de yer alan Kervansaray Otel icradan satışa çıkarıldı.

Toplam 9.003,39 metrekare alan üzerindeki otel, “Eski kaplıca namıyla maruf hamam ve beş yıldızlı turistik otel” vasıflı olarak belirlenmiş durumda.

2 sene önce mahkeme karar vermişti Dev otel yeniden satışta

1990 YILINDA İNŞA EDİLMİŞTİ

Bursa, Osmangazi, Kükürtlü Mahallesi'nde yer alan eski kaplıca ve 5 yıldızlı otel olarak anılan Kervansaray Otel, 1990 yılında inşa edildi.

2 bodrum kat, zemin kat, 3 normal kat ve 1 terastan meydana gelen otelde, donanımlı bir SPA & wellness merkezi, spor merkezi ile çeşitli toplantılara ev sahipliği yapabilecek çok amaçlı toplantı salonları yer alıyor.

2 sene önce mahkeme karar vermişti Dev otel yeniden satışta

5 restoran ve 4 barın hizmet verdiği otelde, 30 kişiden 600 kişiye kadar her tür organizasyona uygun, çok amaçlı kullanabilen salonlar da bulunuyor.

2017'DE DE SATIŞA ÇIKARILMIŞTI

Bursa Kervansaray Termal Otel, 2017 yılında da 53 milyon 610 bin TL'den satışa çıkarılmıştı. Satışa çıkarıldığı dönemde Alman Aareal Bank'ın alacakları söz konusuydu.

2 sene önce mahkeme karar vermişti Dev otel yeniden satışta

Satış duyurusunun ardından 24 Ocak 2017 tarihinde şirket KAP’a; ‘Şirketimizin  kreditör  bankalarından  biri  olan  Aareal  Bank  AG tarafından gönderilen  64.604.686,41EURO  tutarında  " İpoteğin Paraya Çevrilmesi Yolu İle Takipte İcra Emri" ne ilişkin olarak yapılan takip ile ilgili olarak; Şirketimizin aktifine kayıtlı Kervansaray  Bursa  Termal Otel binası, Bursa 7. İcra Dairesi tarafından toplam 53.610.720  TL  bedelle  satışa çıkarıldığı ve 31.01.2017 günü açık artırma usulü ile satışın gerçekleşeceğini duyurmuştuk. Bursa Termal  Otel ile ilgili bugün gerçekleşecek olan icra satışı, Bursa Kültür Varlıkları  Koruma Kurulu'nun izninin alınmaması ve yapılan istinaf başvurusunun sonucunun beklenmesi gerektiğinden mahkeme kararı ile düşmüştür’ açıklamasında bulunmuştu.

2 sene önce mahkeme karar vermişti Dev otel yeniden satışta

İHALESİ 4 MART'TA

198 oda ve 500 yataklı Kervansaray Termal Bursa'nın ihalesi 4 Mart 2019 tarihinde saat 10.00 ile 10.05 arasında gerçekleştirilecek.

İkinci satış günü ise 29 Mart tarihinde yapılacak. İhaleler Bursa Adalet Sarayı'nda açık artırma suretiyle düzenlenecek.

2 sene önce mahkeme karar vermişti Dev otel yeniden satışta

73 MİLYON TL'DEN SATILACAK

2017 yılında icradan satışa çıkarıldığında 53 milyon TL değer biçilen otelin bugün için belirlenen toplam değeri 73 milyon 8 bin 370 TL.

ŞİRKETTEN AÇIKLAMA GELDİ 

Bu durum üzerine bir açıklama yapan Kervansaray Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Tümer Sayılgan, “Hukuki anlamda gerekli tüm adımları attık, atmaya devam ediyoruz, önümüzdeki günlerde bununla ilgili yeni haberleri paylaşacağız. Bünyemizde 6 otel bulunuyor. Termal Otel’in de holding bünyesinde kalması için elimizden gelen tüm fedakarlığa yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

2 sene önce mahkeme karar vermişti Dev otel yeniden satışta

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (25.02.2019)
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle