GeriEkonomi 2 milyondan fazla fidan dikecek, 5 yıl bakacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2 milyondan fazla fidan dikecek, 5 yıl bakacak

2 milyondan fazla fidan dikecek, 5 yıl bakacak
refid:12943219 ilişkili resim dosyası

Türkiye İş Bankası’nın, Çevre ve Orman Bakanlığı ile TEMA Vakfı işbirliğinde başlattığı “81 İlde 81 Orman” projesi kapsamında Antalya’da törenle fidan dikimi gerçekleştirildi.

İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Caner Çimenbiçer, çevre sorunlarının tüm dünyada katlanarak arttığını ve küresel iklim  değişiminin olumsuz etkilerinin görülmeye başlandığını belirterek, giderek büyüyen ekolojik krizin hiçbir ekonomik krizle kıyas kabul etmeyen bir maliyeti olacak gibi göründüğünü söyledi.
81 ilde 81 orman
Elbirliğiyle önlem alınmaması durumunda insanlığın yıkıcı bir ekolojik  darbenin etkisinde kalabileceğini ifade eden Çimenbiçer, hızla yaklaşan tehlikeyi önemsediklerini ve doğanın uyarılarını dikkate aldıklarını vurguladı. Ormansızlaşmanın, sera gazlarından sonra küresel ısınmanın ikinci önemli nedeni olarak gösterildiğine işaret eden Çimenbiçer, İş Bankası olarak 2008 yıl sonundan itibaren “81 İlde 81 Orman” projesini başlattıklarını, hedeflerinin 5 yıl boyunca ülkenin dört bir yanını ormanlarla yeşillendirmek olduğunu dile getirdi.
5 yıl bakım
İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince de, tüm faaliyetlerinde, sadece banka olarak değil bir Cumhuriyet kuruluşu yaklaşımı sergilediklerini, bu doğrultuda da 5 yılı dikim, 5 yılı da bakım olmak üzere 10 yıl sürecek böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. Eğitim projelerine de değinen Özince, tüm projelerin en önemli paydasının  çocuklar olduğunu, bundan dolayı da çocuklarda çevre bilinci ve duyarlılığının gelişmesine katkıda bulunmak istediklerini ifade etti. Projede, Antalya’nın 29. il olduğunu, bu yılki programda 3 ilin daha yer  aldığını anlatan Özince, “Proje bittiğinde 81 ilde 3 bin futbol sahası  büyüklüğünde alan ağaçlandırılmış olacak” diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle