GeriEkonomi 2 bakan 300 temsilci 5 oturum 8 saat
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2 bakan 300 temsilci 5 oturum 8 saat

2 bakan 300 temsilci 5 oturum 8 saat

HÜRRİYET gazetesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen ‘Türkiye Finans Forumu’ iş dünyasının liderlerini buluşturdu. Sabah erken saatlerde başlayan zirveye 300’ün üzerinde sektör temsilcisi katıldı.

2 bakan 300 temsilci 5 oturum 8 saatTürk sermaye piyasalarının ve finans sektörünün gelişimine katkı sağlayacak konular Türkiye Finans Forumu’nda masaya yatırıldı. Sigortacılığın ekonomiye katkısı, bankacılıkta dijitalleşme, gayrimenkuldeki gelişmeler gibi birçok farklı konu 5 farklı oturumda enine boyuna tartışıldı. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın katılımıyla gerçekleşen zirvede 2017 yılı değerlendirmesi ve 2018 beklentileri öne çıktı.

İNTERNETTEN CANLI

Öğle yemeğinde sektör temsilcileri ile birebir görüşme fırsatı bulan Maliye Bakanı Naci Ağbal, esprileriyle katılımcıların ilgi odağı oldu. Ağbal, aynı zamanda işadamlarının da sorunlarını dinledi. Türkiye Finans Forumu’na Türkiye’nin önde gelen banka genel müdürleri de katıldı.  Hürriyet yazarı Erdal Sağlam’ın moderatörlüğünü yaptığı ‘Bankacılık Oturumu’na büyük bir ilgi olduğu gözlendi. Yapı Kredi Genel Müdürü Faik Açıkalın, Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, Şekerbank Genel Müdürü Servet Taze, Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri AŞ Genel Müdürü Melike Kara ve Katılım Bankaları Birliği Genel Sekreteri Osman Akyüz’ün konuşmacı olarak katıldığı oturumda ‘Bankacılık sektöründe dijital dönüşüm’ konusu öne çıktı.

2 bakan 300 temsilci 5 oturum 8 saat

Sermaye piyasalarında faaliyet gösteren aracı kurumların yöneticileri de Türkiye Finans Forumu’na büyük ilgi gösterdi. ‘Türkiye Finans Forumu’ aynı zamanda hürriyet.com.tr ve bigpara adresinden de canlı olarak yayınlandı. Toplamda 8 saat süren Türkiye Finans Forumu’na katılan iş ve finans dünyası temsilcileri, “Ekonomi açısından son derece önemli konular tartışıldı. Yılın son günlerinde tüm ekonomi çevrelerini motive eden bir çalışma oldu” dedi.

2 bakan 300 temsilci 5 oturum 8 saat

2 bakan 300 temsilci 5 oturum 8 saat

2 bakan 300 temsilci 5 oturum 8 saat


Yorumları Göster
Yorumları Gizle