2.5 milyar insan taşınacak

ANKARA
10.05.2017 - 14:59 | Son Güncelleme:

Schneider Electric Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkanı Caspar Herzberg, 2.5 milyar insanın şehirlere taşınmasının beklendiğini belirterek, bunun yüzde 40'ının yani 1 milyarının Orta Doğu ve Afrika'daki şehirler olacağını söyledi.

Dünyanın önde gelen enerji yönetimi ve otomasyon şirketlerinden Schneider Electric'in Dubai'de düzenlediği Inovasyon Zirvesinde konuşan Herzberg, geliştirdikleri teknoloji ve inovasyonlarda öncelikli amaçlarının küresel ölçekli tehditlere karşı çözüm geliştirmek olduğunu söyledi.

Herzberg konuşmasını söyle sürdürdü:

"Şehirleşme dünyanın karşı karsıya olduğu en kritik tehditlerden biri. Bundan en çok etkilenen bölgeler ise Orta Doğu ve Afrika olacak. Bugün şehirlere taşınması beklenen 2,5 milyar insanın yüzde 40'ının bu bölgelerdeki şehirlere yerleşeceği öngörülüyor. Schneider Electric olarak bu dönüşümü en akılcı, verimli, güvenli ve etkili şekilde yönetecek çözümler geliştirmeye odaklanıyoruz. Bu doğrultuda şehirlere enerjiyi akıllı bir şekilde sağlamak; binalar, tesisler, alışveriş merkezleri ve inşa ettiğimiz her şeyin daha az enerji kullanması anlamına gelen karbon ayak izini azaltmak üzere çalışıyoruz.

Bana göre akıllı şehirler ve gelecek adına belirleyici olan kilit faktör, bir tarafta akıllı şebeke ve akıllı binalar kurarken bunu sağlayan çözümlerin mobil bir yapıya sahip olmasıdır. Bu mobilite ihtiyaçları ve şekilleri de bölgeden bölgeye değişiklik göstermektedir. Biz inovasyonun tek bir forma bürünmesinin imkânsız olduğu inancıyla küresel bilgi ve deneyimimizi yerel ölçekte uygulamaya özen gösteriyoruz."

TÜRKİYE'DE ORTAKLIK PEŞİNDE

Akıllı şehirleşme alanındaki çalışmalarına hız veren şirketin Türkiye basta olmak üzere Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde yeni ortaklıklar ve satın almalara imza atacağını açıklayan Herzberg, "Tüm dünyada odağı sürdürülebilirlik ve yenilenebilirlik olan yeni nesil bir tüketici profili oluştu ve tüm kurumlar bu alandaki yatırımlarını gizlendirdi. Schneider Electric olarak 100 yılı aşkın tarihimizle buna öncülük eden teknoloji, ürün ve hizmetlere imza atıyoruz. Bu anlamda yeni çalışmalar da yapacağız. Özellikle akıllı şehirleşme alanındaki ihtiyaçlara hizmet eden atılımlarımız için Türkiye önemli bir üs olmaya devam edecek" dedi.

Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı