1990 MODELLER DE HURDAYA AYRILIYOR

AA
27.09.2012 - 10:38 | Son Güncelleme:

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 1990 ve daha alt modeldeki yük ve yolcu taşıma araçlarının hurdaya ayrılmasına yönelik düzenleme yaptıklarını bildirdi.

Bakan  Binali Yıldırım, bugüne kadar 76 bin 500'e yakın miadı dolmuş, sahiplerine yük  olan aracı trafikten çektiklerini belirterek, çıtayı yükselttiklerini, bakanlığın  kaydı altında olan minibüs ve taksi hariç 1990 model ve altındaki yük ve yolcu  taşıma araçlarını da almaya başlayacaklarını bildirdi.

Yol kenarı denetim istasyonları için alınan yeni araçların dağıtım  töreninde konuşan Yıldırım, taşımacılıkla ilgili önemli düzenlemeler  yaptıklarını, bunlardan birinin de 1985 yılı ve öncesi döneme ait araçları  trafikten çekmek olduğunu söyledi.

Bu kapsamda bugüne kadar 76 bin 500'e yakın miadı dolmuş, sahiplerine yük  olan aracı trafikten çektiklerini belirten Yıldırım, bunların sahiplerini hem  aracın oluşturduğu yükten hem de vergi borçlarından kurtardıklarını ifade etti.

Bakan Yıldırım, bu iş için 350 milyon lira civarında harcama yapıldığını  söyledi.

Çıtayı daha da yükselttiklerini bildiren Yıldırım, şöyle konuştu:

“1990 model ve altında olan araçları da almaya başlayacağız. Buradan  vatandaşlarımıza, sürücülerimize sesleniyorum. Araçlarınız 1990 model ve daha  altındaysa, bir başka deyişle 22 yaşın üzerindeyse onu getirin, hem aracınız size  yük olmasın hem de aynı zamanda maliyeye olan borçlarınızdan kurtulun.

Bunun için  de yasal düzenleme yaptık. Böylece bir taşla iki kuş... Hem aracı teslim  ediyorsunuz, size yük olmaktan çıkıyor hem de borçlarınızdan kurtuluyorsunuz.  Yalnız bunun 1 sene süresi var. Süreyi geçirdiniz mi kaçırmış olacaksınız.”

 ODD: 20 YAŞ ÜZERİ ARACIN HURDAYA AYRILMASI POZİTİF
 

İKİNCİ EL OTOMOBİL FIRSATLARI İÇİN TIKLAYIN

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı