Hürriyet'i Takip Et

Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Havataş, ‘10 milyon zararım var’ dedi Havaş durduruldu

15 Ocak 2012
Havaş durduruldu

Havaalanları Yer Hizmetleri A.Ş (Havaş), İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yolcu taşıma hizmetlerinin dün saat 09.00 itibariyle durdurulduğunu bildirdi.

Havaş’tan yapılan açıklamada, şirketin faaliyetleri kapsamında Türkiye’nin çeşitli şehirlerindeki pek çok havalimanı ile şehir merkezleri arasında birinci sınıf yolcu taşıma araçlarıyla 29 yıldan bu yana hizmet verdiği vurgulandı.
Geçici süreyle
Açıklamada şöyle denildi: “Hizmetimiz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı bir kararla İstanbul’da durduruldu. Havaş olarak, ilgili tüm hukuki ve ticari kurallara uygun şekilde ve ilgili özelleştirme  işlemlerinden doğan haklar çerçevesinde yürütmekte olduğumuz, ancak geçici bir süreliğine durdurmak zorunda kaldığımız ve yürütülmesinde yüksek kamu menfaati bulunduğuna inandığımız hizmetlerimizi yeniden ve ivedilikle vatandaşlarımıza sunabilmek amacıyla gerekli her türlü yasal ve hukuki yola başvuracağımızı belirtir; bu kapsamda söz konusu hizmetlerimizi yeniden ve ivedilikle vatandaşlarımıza sunmaya başlamayı ümit ettiğimizi kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz.”
10 milyon lira zarar
Havataş Yönetim Kurulu üyesi Emir Günaydın ise, İETT Genel Müdürlüğünün açtığı ihaleyi kazandıklarını belirterek, şunları söyledi: “Günaydın Tur-Çimentur ortaklığı olarak ihaleye girdik ve 10 yıllığına kazandık. İhale 2010 yılının ekim ayında yapıldı ve biz de 2011’in temmuz ayından itibaren Havataş olarak çalışıyoruz. Mahkeme kararı olmasına ve ilgili yerlere tebligat yapılmasına rağmen karşı taraf hizmetlerini durdurmadı. Zaten başlangıçta belediyeye 3 milyon lira kira verdik. Karşı taraf yolcu taşımaya devam ettiği için 10 milyon lira zararımız söz konusu. Biz de konuyla ilgili mahkemeye zarar,  ziyan talebinde bulunduk.”
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
15/01/2012 - 22:37
Havaalanlarında insanlar yolunacak kazlar gibi görülüyor. Yediğin içtiğin her şey ateş pahası nedense sanki böyle olması gerekiyormuş gibi. Nitekim Havaş da aynı mantıkla işleyen bir sistem.
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
15/01/2012 - 21:57
Ihaleyi kazanan günaydin turizmin söyledigine göre havas yillardan beri korsan tasiyormus hicbir anlasmasi sözlesmesi yokmus.

taksicilerin protesto eyleminden sonra kadir topbas beyefendi kacak oldugunu anlamis ve belediye ile tasima karari almislar sonra da ihale yapilmis günaydin turizm kazanmi
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
15/01/2012 - 21:55
Sanki Havataş daha ucuza taşıyormuş gibi yorumlar yapılmış burada... Havaş, Anadolu yakasında oturup da Atatürk Havalimanı'na gidenler için büyük avantajdı. Havataş'ın böyle bir servisi yok! İnsanların haklarını ellerinden almak neyin nesidir???
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
15/01/2012 - 21:51
izmirdeyim ben burda belediye birçok noktadan iki bilete yani 3 tl ye havaimanina goturuyor.. istanbul belediyesi niye bunu yapamiyor... hem izmirde 90 dakika içinde bütün aktarmalar ücretsiz.. istanbulda aktarmalara bile yarıdan fazla ücret alınıyormuş. allah istanbul halkına kolaylık versin
Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
15/01/2012 - 21:05
iyi olmuş... insanları kısa mesafeler için ödemek zorunda olduıkları fahiş fiyat sisteminin değişmesi lazım.
 ADnet  
Reklam için
© Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding