Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
27 Ağustos 2015 Perşembe 22:21

 ADnet  
Reklam için
Hürriyet Anasayfa > Tüm Ekonomi Haberleri

Yazıcı: Kocası ölen kadına maaş gelecek

Paylaş
Benimsayfam'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Nuray BABACAN/ANKARA 17 Mart 2011
Yazıcı: Kocası ölen kadına maaş gelecek
Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, CHP’nin aile sigortası vaadinin tartışıldığı şu günlerde, yeni bir çalışmayı açıkladı. Yazıcı, eşi yaşamını yitiren ve sosyal güvencesi olmayan kadınlara maaş vereceklerini söyledi.

150 bin kadına, toplam 200- 250 bin TL arasında aylık sosyal yardım yapılması düşünülüyor. Fakat listede eşinden boşananlar olmayacak. Yazıcı, şunları anlattı:

Dul kadın maaşı

Eşi vefat etmiş kadınlarla ilgili bir araştırma yaptık. Bu kadınların ne kadarı eşinden maaş alıyor, ne kadarının sosyal güvencesi var, onları tespit ettik. Sosyal güvencesi olmayan ve eşi ölmüş 150 bin civarında kadın var Türkiye’de. Şimdi çalışma yapıyoruz. Bu kadınlara devlet olarak yardım yapacağız. Yardım nakit şeklinde olacak.

Boşanmışlar hariç

Asgari ücretin üçte biri oranında aylık ödeme yapılacak. Bu ödemeler 6 ayla bir yıl arasında değişecek sürelerde yapılacak. Boşanmış kadınları bundan ayrı tutuyoruz. Çünkü onların nafaka gibi gelirleri oluyor. Ayrıca anlaşmalı boşanma veya boşanmayı teşvik gibi sıkıntı yaratmasın. Projeyi önce Başbakana, ardından Ekonomi Koordinasyon Kurulu’na sunacağız.

Benim adım Kemal değil

CHP’nin aile sigortasının gerçekleşme şansı yok. O kadar parayı nereden verecek? Benim adım Kemal değil, veremem. Bakın, biz sosyal alanda çok önemli işler yaptık. Dünyada 7 milyar insan var. 1.5 milyar insan bir doların altında gelirle yaşıyor. Türkiye’de artık 1 doların altında geçinen kimse kalmadı. Bu Türkiye’nin kazanımıdır.İhtiyaçlarınıza Yönelik Tüm Kredileri Kıyaslayın
  Yorum Sayısı 3 / 9     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
Halit Zorlu 17/03/2011 - 12:42
Bakan efendi ne diyor "Türkiye’de artık 1 doların altında geçinen kimse kalmadı." Belki doğrudur. Memleketin bütün yatırımlarını satıp bu miktarı İKİ dolara çıkarmışlardır sekiz senede.
Çok İyi %21 İyi %18 Normal %20 Kötü %20 Beğenmedim %20
Yusuf Sezer 17/03/2011 - 12:28
Aile sigortası için bütçenin sadece % 1.5'u yeterli oluyor. Kılıçdaroğlu kaynağını kaç kere açıkladı. Siz niye akıl etmediniz. Ciplere binip çevreniz zengin olurken akıllara geliyo di mi böyle projeler. Nasıl olsa % 48 sizinle dert etmeyin bu millet varoldukça yine kazanırsınız.
Çok İyi %21 İyi %19 Normal %19 Kötü %19 Beğenmedim %20
Yusuf Sezer 17/03/2011 - 12:24
Bu sosyal anlayışı destekliyorum...chp, zengini daha zengin eden, yandaşı kollayan para musluklarını fakir halk kitlelerine açmak için daha fazla proje üretmeli. Dünyanın zengin ve fakir arasındaki farkın en fazla olduğu bir ülkesyiz...hiç kimse akpnin sosyal ve eşitlikç ibir parti olduğunu söyleyem
Çok İyi %19 İyi %19 Normal %20 Kötü %19 Beğenmedim %22
Bu haberin diğer yorumcuları
mustafa karakuzey
AZ VE ÖZ KONUŞAN
Erhan Altan
Halit Demir
nizam oncel
sorumlu vatandas
YORUM ANALİZ
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Hürriyet veya hurriyet.com.tr sorumlu tutulamaz.
  Yorum Sayısı 3 / 9     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
Diğer Haberler
          Vuslat Doğan Sabancı       Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH