Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
08 Ekim 2015 Perşembe 23:10

 ADnet  
Reklam için
Hürriyet Anasayfa > Tüm Ekonomi Haberleri

Kim ne kadar zam alacak

Paylaş
Benimsayfam'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
12 Ekim 2010
Emekli maaşlarına yapılacak zam oranlarının duyurmasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, hangi emeklinin ne kadar alacağını belirten yazılı bir açıklama yaptı.

Çalışma ve Sosyal Güvenli Bakanı Ömer Dinçer yaptığı yazılı açıklama ile kimin ne kadar zam alacağını içeren tabloyu da vatandaşlarla paylaştı.. Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle;

Sosyal Güvenlik Kurumundan gelir ve aylık alan 4/a (SSK) ve 4/b (Bağ-Kur) kapsamındaki emekli, dul ve yetimlere 2011 yılı Ocak ödeme döneminde, emeklilerimizin aylık seviyeleri göz önünde bulundurularak, düşük aylık seviyelerine daha yüksek oranda artış sağlamak üzere 1.500 TL’ye kadar aylık alanlara seyyanen 60 TL ve bu tutarın üzerinde aylık alanlara da  % 4 oranında artış yapılması, 2011 yılı Temmuz ödeme döneminde de %4  oranında aylıkların  tekrar artırılması öngörülmektedir. Bu dönemler için belirtilen oranlar, gerek 2010 yılı ikinci altı ayda gerekse 2011 yılı birinci altı ayda gerçekleşecek tüfe oranına bakılmaksızın  yukarıda belirtilen %4 oranındaki artışı içermektedir.

Yapılması öngörülen bu artışlarla, dosya bazında emeklilerimizin aylık türleri ve aylık dilimleri itibariyle, ek ödeme dahil ellerine geçecek tutarlar ve artış oranları şöyle olacak;Emekli maaşlarına göre artış tutarları ise şu şekilde olacak;  Yorum Sayısı 3 / 42     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
TechNo . 12/10/2010 - 17:43
Kemal Koçak,
Rusyada emekli maaşı 150 $ , Dogalgaz Bedava,Su Bedava,Elektrik Bedava,Yolculuk(Akbil) Parası Aylık 10 TL, vs vs vs... Senin ülkende Akbil sadece Aylık 110 TL... Rusya'yı yakından tanıdıgınız belli,belliki ülkenizi terkedip orada yaşamışsınız veya yaşıyorsunuz halen daha. !
Çok İyi %70 İyi %4 Normal %2 Kötü %3 Beğenmedim %18
birol aktas 12/10/2010 - 17:40
bozdur bozdur harca.hic bitermi bu para.ne zam ama:))))))))))))))ne oldu akp'liler sesiniz solugunuz kesildi.
Çok İyi %62 İyi %3 Normal %3 Kötü %5 Beğenmedim %24
nadir çokender 12/10/2010 - 17:26
ben şuna şaşıyorum 65 yaşında emekli olacaksın ya o yaşta sana kim iş verirde prim ödersinde emekli olursun ya bu durum varya prim üreten kişiye küfürden beter valla o yaşa gelde iş bul tövbe tövbe yarabbi işveren genç dururken sana nasıl iş verecek anlamadım .
Çok İyi %68 İyi %7 Normal %5 Kötü %4 Beğenmedim %13
Bu haberin diğer yorumcuları
Buelent Hosgeldi
cemalettin güleç
empire ottoman
irem tatli
mehmet cantur
nadir çokender
HÜSEYİN İZGİ
AHMET SAL
tamer algan
Deniz Uygun
YORUM ANALİZ
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Hürriyet veya hurriyet.com.tr sorumlu tutulamaz.
  Yorum Sayısı 3 / 42     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
Diğer Haberler
          Vuslat Doğan Sabancı       Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH