150 konuta 25 bin 530 başvuru

A.A
27.08.2006 - 13:31 | Son Güncelleme:

TOKİ tarafından yaptırılan, Konya Büyükşehir Belediyesince dağıtımı gerçekleştirilen 150 konuta 25 bin 530 kişinin başvurduğu bildirildi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Mevlana Kültür Merkezinde gerçekleştirilen kura çekilişinde, konut sıkıntısı çeken vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için özveriyle çalıştıklarını ve bunun meyvelerini de yavaş yavaş yediklerini söyledi.

Akyürek, birçok vatandaşın barınma konusunda ihtiyaç ve tedirginlikleri olduğunu ifade ederek, “Bugün 150 vatandaşımızın daha konut ihtiyacını giderdik. Ancak bu konutlara müracaattaki fazlalık, daha birçok insanın bu konuda sıkıntısı olduğunu ortaya koyuyor. Bu nedenle Büyükşehir Belediyesi olarak çalışmalarımızı sürdürecek ve konut açığını kapatacağız” dedi.

Akyürek, 150 konut için 25 bin 530 kişinin başvurduğunu ancak bunlardan sadece 150'sinin sevineceğini kaydetti.
Daha sonra 8. Noter huzurunda çekilişe geçildi. Oldukça heyecanlı geçen çekilişte ilk talihliyi Belediye Başkanı Akyürek belirledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtımı gerçekleştirilen 150 konut için vatandaşlar, sabahın erken saatlerinden itibaren belediye önünde uzun kuyruklar oluşturmuştu.

Konut hakkı kazanan kişi, 95 metrekarelik 2 oda bir salon şeklindeki konutların bedelinin yüzde 15'ini peşin, kalan kısmını taksitlerle 120 ayda ödeyecek.
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı