GeriEkonomi 140 iş adamının güç birliğiyle AVM kuruldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  32
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

140 iş adamının güç birliğiyle AVM kuruldu

140 iş adamının güç birliğiyle AVM kuruldu
refid:21578662 ilişkili resim dosyası

Batman'da 140 iş adamının güç birliğiyle kurulan AVM'nin açılışına katılan Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erden Cantimur, bu yatırımın, istikrar, gelişme, ekonomiye ve piyasalara güvenin en önemli göstergelerinden biri olduğunu ifade etti.

Cantimur, yapımına 2 yıl önce başlanan Batman Park AVM'nin açılışı nedeniyle düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Batman'a yakışacak şekilde bir alışveriş merkezi yapıldığını, 140 civarında iş adamının güç birliği yapmak suretiyle böyle güzel bir eseri ortaya koyduğunu söyledi.

Alışveriş merkezinin adeta bacasız fabrika gibi olduğunu belirten Cantimur, şunları söyledi:
“800 kişinin çalışacağı bir iş yeri ortaya çıkmış. Batman Park AVM'nin açılması memleketimizde ki istikrarın, gelişmenin, ekonomiye ve piyasalara güvenmenin en önemli göstergelerinden bir tanesidir.

Arzumuz bütün iş adamlarımızın iş gücünü, enerjisini, bu şekilde işbirliği yaparak, güç birliği yaparak Batman'a yatırım yapmaya harcasınlar. Eğer özel sektör böyle yatırım yaparsa Batman'da istihdam artacaktır. Daha güzel yaşanabilir bir Batman olacaktır. Ben bu gibi yatırımların özel sektör tarafından daha da artırılmasını temenni ediyorum.”

30 milyon liraya mal olan ve 47 bin metrekare üzerinde kurulan 17 bin 500 metrekarelik kiralık alana sahip AVM'de 5 sinema salonu, çok sayıda iş yeri bulunduğu bildirildi.

Açılışa AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Batman Valisi Yılmaz Arslan, Belediye Başkan Vekili Serhat Temel ile STK temsilcileri ile iş adamları katıldı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle