Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
09 Ekim 2015 Cuma 16:58

 ADnet  
Reklam için
Hürriyet Anasayfa > Tüm Ekonomi Haberleri
Önceki Haber     Sonraki Haber

Kadınlar ayakta çiş yapsın diye aparat üretti

Paylaş Benimsayfam'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş Myspace'de Paylaş Twitter'da Paylaş
21 Aralık 2009
Bursalı bir iş adamı, yurtdışında gördüğü kadınların tuvalet ihtiyaçlarını ayakta karşılamaya yarayan aparatı, Türkiye’de üreterek piyasaya sürdü.

Bursa’da faaliyet gösteren bir kişisel bakım ürünleri firmasının sahibi Ali Kaya, kadınların tuvalet ihtiyaçlarını ayakta karşılamaya yarayan tek kullanımlık aparatın Avrupa ve ABD’de, 1999 yılından beri kullanıldığını belirtti.

İşte böyle kullanılıyor / Foto-Galeri

Bir iş gezisi için yurtdışına gittiğinde bu ürüne kadınlar tarafından yoğun bir ilgi olduğunu gördüğünü anlatan Kaya, “Gezi dönüşü üründen bir numune getirerek ‘Bunu nasıl biraz daha geliştirebilirim’ diye düşündüm” dedi. Kaya, yaptıkları çalışmalar sonucu “Feminy” adını verdikleri ürünü, Avrupa ve ABD’dekinden biraz daha geliştirdiklerini ve sonrasında patentini aldıklarını kaydetti.

Çantadan çıkarmayacaklar

Yaptıkları araştırmalarda insanlara 50’ye yakın hastalığın tuvaletlerden bulaştığını, her yıl 10 çocuğun da bu hastalıklardan dolayı yaşamını yitirdiğini öğrendiklerini belirten Kaya, şunları söyledi: “Kadınlar tuvalet ihtiyaçlarının çözümünde hijyenik ortamla buluşma ihtiyacı hisseder. Ürünümüz, tuvaletlerden bulaşması muhtemel hastalıklara karşı pratik kullanımıyla hijyenik çözüm sunuyor. Sağlık yönünden yüzde 100 faydalı. Kadınlar, halka açık yerlerdeki tuvaletlerde büyük sıkıntı yaşıyordu. Bu ürünle birlikte kadınların sıkıntıları da sona erecek. Biz Avrupa ve ABD’deki benzerlerine oranla yapısında biraz değişiklik yaptık. Basit bir kullanımı var. Kadınlarımız kullandıkça çantalarından eksik etmeyecekler.”

  Yorum Sayısı 3 / 23     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
Erdoğan zengin 21/12/2009 - 21:47
gömlegimiz pantolonumuz ayakkabımız derken erkeklere özenmedikleri bi o kalmıştı hadi hayırlısı
Çok İyi %35 İyi %10 Normal %20 Kötü %10 Beğenmedim %25
Atilla Tozun 21/12/2009 - 20:28
Erkek yorumcular : Musade ediniz yorumlari hanimlar yapsin ,bu bulus hanimlari ilgilendiriyor,nasil olacaginin mutalasini onlar yapsinlar.laf olsun diye yorum yapmayalim.
Çok İyi %33 İyi %16 Normal %12 Kötü %12 Beğenmedim %25
tibet sungur 21/12/2009 - 20:12
ihtiyaç derken? neden böyle deniliyor ki?
Çok İyi %18 İyi %18 Normal %18 Kötü %18 Beğenmedim %25
Bu haberin diğer yorumcuları
Emin Ali Tütüncü
Yerlesik Yabanci
Hüseyin AKDAĞ
Gökhan Arslancan
Leon Leon
Burcu Şahin
ethem yaman
Kamil Bayrak
nadir yaz
Mehmet KAMAR
hayri karaarslan
Adrenalin Berkay
YORUM ANALİZ
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Hürriyet veya hurriyet.com.tr sorumlu tutulamaz.
  Yorum Sayısı 3 / 23     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
Diğer Haberler
          Vuslat Doğan Sabancı       Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH