100 milyon dolarlık hisse satışı iddialarını yanıtladı! Musk'tan tartışma yaratacak adım

Hürriyet Haber
28.08.2017 - 15:18 | Son Güncelleme:

ABD'li girişimci Elon Musk'ın geçen yıl kurduğu şirketi Neurolink'in 100 milyon dolarlık hissesini satışa çıkaracağı iddia edildi. Musk'tan yanıt gecikmedi.

Mars'ta kolonileşmeyi hedefleyen SpaceX, elektrikli otomobil üretici Tesla ve altı saati 30 dakikaya indirecek tünel Hyperloop'tan sonra teknoloji ve bilim dünyası dâhi girişimci Elon Musk'ın insan beynini bilgisayarlara bağlayacak yeni girişimi Neuralink Corp. hakkındaki haberlere odaklandı.

27 milyon dolarlık değere sahip şirketin, 100 milyon dolarlık hisse satacağı söylentileriyle ilgili olarak Musk Twitter'dan bir açıklama yaptı. ABD'li iş adamı, Wall Street Journal'ın konuyu yanlış yansıttığını, Neuralink'in yatırımcı aramadığını söyledi.


Hakkında az bilginin olduğu Neuralink, 2016'da Musk ve sekiz ortakla kuruldu. Şirketin websitesinde yer alan açık pozisyonlarda mühendis ve bilim adamları aranıyor. Pozisyon açıklamalarında nöroloji bilgisi aranmıyor.

Musk, haziranda yaptığı bir açıklamada, SpaceX ve Tesla'nın yüzde 90'dan fazla zamanını aldığını söylerken Hyperloop'un bağlı olduğu şirket Boring Co.'ya yüzde 2, Neuralink'e yüzde 5 vakit ayırabildiğini söyledi.

 

Etiketler: Neuralink , Elon Musk
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı