GeriEkonomi 10 yıllık proje tamamlanacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

10 yıllık proje tamamlanacak

10 yıllık proje tamamlanacak

GÜL Proje ve Nata Holding ortaklığı, 2007 yılından bu yana İstanbul Sultangazi’de çivi çakılmadan bekleyen Forum TEM AVM’nin yerinde ‘Tem Point’ projesi hayata geçirmek için kolları sıvadı. 

 Projenin lansman toplantısında konuşan Gül Proje Yönetim Kurulu Üyesi Sönmez Aydın, Milli Emlak’tan 55 milyon liraya arsayı satın alan Hollandalı Multi Turkmall ortaklığının, ‘Forum TEM’ adında bir alışveriş merkezi inşa etmeyi planladığını hatırlattı.Ortaklığın yaşam alanını 2011’de hizmete açmayı planladığını, ancak inşa sürecinin ortaklığın planlandığı gibi gitmediğini aktaran Sönmez,  şunları söyledi: “Multi ile Turkmall’un ortaklığı 2009’da bozulunca inşaat durdu. Sonrasında Nata Holding, Forum TEM AVM’nin arsasını 47 milyon Euro’ya satın aldı. Söz konusu arazide hasılat paylaşımı modeliyle karma bir proje gerçekleştirmeyi hedefleyen Nata Holding ile Ocak 2015’te anlaştık.  Tempoint projesinde inşaata başladık. 2019 yılının ikinci yarısında tamamlamayı hedefliyoruz.”

1.2 MİLYAR CİRO

Aydın, toplam 885 milyon lira yatırımla 468 konut, 444 rezidans ve 270 mağazadan oluşan projede metrekare fiyatlarının 4 bin 100 liradan başladığını ifade ederek, “Proje tamamlandığında 1.2 milyar liralık tutara elde etmeyi hedefliyoruz. Projede yüzde 5 peşinat ve 36 ay sıfır faiz imkanı bulunuyor” dedi. Sönmez Aydın, geçtiğimiz mart ayı ön satışa çıkan projenin 2 ay içinde yüzde 20’sinin satıldığını dile getirdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle