KAYSERİ HABERLERİ

"Ekonomi’nin Kalbi Kayseri"

IHA
02.07.2015 - 11:07Son Güncelleme : 02.07.2015 - 11:08

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA ÇELİK (SOLDAKİ) ALMAN İŞ ADAMLARI İLE HEDİYELEŞTİ

IHA

Türkiye’deki yatırım imkanlarını araştırmak için Kayseri’ye gelen bir grup Alman işadamı danışmanı Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ile görüştü. "Ekonominin kalbi Kayseri, o yüzden burayı tercih ettik" diyen Almanlara Başkan Çelik’in cevabı "Doğru bir tercih yapmışınız, işbirliği yapılacak en hazır şehir Kayseri" şeklinde oldu.
Yunanistan ve İspanya’da yaşanan ekonomik krizin kendini iyice hissettirmesiyle birlikte arayışa giren Alman işadamı danışmanları soluğu Kayseri’de aldı.
Yeni yatırım imkanlarını araştırmak için Kayseri’ye gelen ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ile görüşen heyet, Kayseri’deki potansiyele dikkat çekti.
Heyet adına konuşan Ulrich Zeutschel, Kayseri’nin ekonominin kalbi olduğuna vurgu yaparak, "Gelişmekte olan uluslararası firmalara danışmanlık yapan firmaların temsilcileri olarak buradayız. Türkiye’deki yatırım imkanlarını araştırmak üzere Kayseri’ye geldik. Eğitim, ticaret ve sanayi gibi konularda bilgi sahibi olduk. Turizmin gelişmekte olduğunu öğrendik. Burası önemli bir sanayi şehri ve büyük potansiyel var. Kayseri, ekonomin kalbi ve o yüzden biz burayı tercih ettik. İşadamları ile görüşeceğiz, Erciyes ve Kapadokya gibi turizm değerlerini gezeceğiz. Ayrıca Kayseri’nin güzel bir stadı olduğunu duyduk, orayı göreceğiz" dedi.
"İŞBİRLİĞİ YAPILACAK EN HAZIR ŞEHİR"
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de Alman heyetin doğru bir şehirde olduğuna dikkat çekerek, "Biliyorsunuz Türkiye, son yıllarda dünya ortalamasının üstünde büyüdü. Kayseri’de Türkiye ortalamasının üstünde bir büyüme gerçekleştirdi. İşte böyle bir şehirdeler. Kayseri ekonomisi, büyüyen, gelişme gösteren ve önümüzdeki yıllarda çok daha dinamik olarak gelişme potansiyeli olan bir şehir. Bu özellikleriyle yalnızca merkezin değil bölgesinin de lideri konumunda. Dolayısıyla ciddi anlamda işbirliği kapasitesi olan bir şehir. Kayseri hem göç alan hem de göç veren bir şehir. İş gücü anlamında göç alırken müteşebbis işadamı anlamında da göç veriyor. Türkiye’deki ilk 500 firmanın yüzde yirmisi Kayseri orjinli işadamı. Kayseri, yetiştirdiği işadamını İstanbul’a gönderiyor, oradan da tüm dünyaya yatırım yapıyor. Genlerimize işlemiş 6 bin yıllık bir müteşebbislik geçmişimiz var. Ayrıca lokasyon olarak da Türkiye’nin tam ortasında ve ulaşım kolaylığı var. İşbirliği yapılacak en hazır şehir olarak sizi bekliyor. Biz de belediye olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız" diye konuştu.
Ziyarette daha sonra günün anısına karşılıklı hediyeler verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden "Ekonomi’nin Kalbi Kayseri" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Ekonomi’nin Kalbi Kayseri" haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:41
  • Guneş
   06:19
  • Öğle
   12:41
  • İkindi
   16:07
  • Akşam
   18:43
  • Yatsı
   20:08
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı