Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplandı

A.A.
26.10.2007 - 15:07 | Son Güncelleme: 26.10.2007 - 15:07

Yeni hükümetin ilk Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren'in başkanlığında, 'istihdam' gündemiyle toplandı.

Ekren, toplantının açılışında yaptığı kısa değerlendirmede, bugün yapılan ve bundan sonra yapılacak toplantıların standart maddesinin “Türkiye ekonomisindeki gelişmeler”, alt başlığının ise “küresel gelişmeler” olacağını söyledi.

İkinci maddenin ise konjonktüre bağlı değişeceğini kaydeden Ekren, bugün konjonktüre uygun olarak, seçim beyannamesi ve hükümet programında yer alan “istihdamı artırma, işsizliği azaltma” konularının üzerinde durulacağını bildirdi.

Ekren, “Ekonomi yönetiminde görevli olan arkadaşlarımızın elindeki envanter çalışmalara bakıp, son çalışmaların hangi aşamada olduğunu, bundan sonra istihdam ve işsizliği azaltma sürecine neleri nasıl uygulamayacağımıza birlikte karar vereceğiz” dedi.

Başbakan Yardımcısı Ekren'in başkanlığındaki toplantıya, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan ile ekonomi yönetiminin bürokratları katıldı.
Toplantıya ilişkin açıklamanın ise yarın yapılması bekleniyor.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı