DENİZLİ HABERLERİ

Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de

AA / İbrahim Süzer
14.12.2014 - 17:18Son Güncelleme :

- Zeybekci: "Bir yerlere gidip de, birilerin kucağına oturup da bu ülkeyi yönetmeye, bu ülkeyi yönetenlere tuzak kurmaya çalışanların oyunları tezgahlandı. Bu millet onların oyunlarını da bozdu. Allah'ın izniyle bedduaları da geçerli olmadı ve olmayacak" - "Her kim bu millet için, bu milletin bayrağını dünyanın bir noktasına götürüp orada dalgalandırdı, iyi niyetli olarak bu milletin evlatlarına sahip çıktı, onlardan Allah razı olsun. Ama bu bu millete, bu ülkede milletin iradesiyle millete hizmetkar olanlara tuzak kurmaya çalışanların tuzaklarını önce Allah sonra bu millet onların başına geçirecektir" - "Tek başına iktidar olan, bu güne kadar girdiği bütün seçimlerde galip ayrılan, en son Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde milletin yüzde 52 oyunu alan siyasi parti ve lideri, eğer bugün bu kardeşlik projesi, birlik ve beraberlik projesi için siyasi risk alıyorsa, olması gereken bunun yanında dimdik durmak, karşısında saygıyla duymaktır"

YEREL HABERLER DENİZLİ

AA / İbrahim Süzer

DENİZLİ (AA) - Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Bir yerlere gidip de, birilerin kucağına oturup da bu ülkeyi yönetmeye, bu ülkeyi yönetenlere tuzak kurmaya çalışanların oyunları tezgahlandı. Bu millet onların oyunlarını da bozdu. Allah'ın izniyle bedduaları da geçerli olmadı ve olmayacak" dedi.

Bakan Zeybekci, Hasan Güngör Spor Salonunda düzenlenen AK Parti 1. Pamukkale İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada, milleti birbirinden ayırmayı, tarihinden, köklerinden koparmayı arzu edenlerin olduğunu, fakat başaramayacaklarını belirtti.

Ülkede çok canlar verildiğini, anaların gözyaşlarının döküldüğünü dile getiren Bakan Zeybekci, anaların ağlamaması, kardeş kanının dökülmemesi için gayretle çalıştıklarını belirterek, "Bundan sonra olmayacak diyoruz inşallah. Kandırılıp dağa götürülerek dağda bu millete ihanet ettirilen çocuklar da bizim çocuğumuzdur. Bu milletin, bu vatanın, bu toprağın her çakıl taşına binlerce Mehmet şehit olmak için yola çıkıp, şehit olan olan yavrularımız da bizim yavrularımızdır. Tek başına iktidar olan, bu güne kadar girdiği seçimlerde galip ayrılan, en son Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde milletin yüzde 52 oyunu alan siyasi parti ve lideri, eğer bugün bu kardeşlik projesi, birlik ve beraberlik projesi için siyasi risk alıyorsa, olması gereken bunun yanında dimdik durmak, karşısında saygıyla duymaktır" diye konuştu.

Bu projenin tamamlanacağını, milletin bir, beraber, iri ve diri olacağını söyleyen Zeybekci, "Bin yıldan beri bu topraklarda kardeşlerle beraber yaşanıyor. Bin yıldan beri bu Haçlı Seferleri devam ediyor, şekil değiştiriliyor. Bir zamanlar şövalyeleriyle geldiler, sonra yeraltına ve yer üstüne çıkarak geldiler. Yedi cihan birlikte saldırdılar Çanakkale'de 250 bin şehit verdik. Silahla yapamayacaklarını anladılar, asla diz çöktüremediler, asla vazgeçiremediler. Ama en son taktik ve tarz değiştirdiler, 1980'de yaklaşık 6 bin genci teröre kurban verdirdiler. Yetmedi ardından başka oyunlara geçtiler. Hatırlayın ve bunları asla unutmayın" dedi.

Bakan Zeybekci, birilerinin ülkeyi başkalarına peşkeş çekmek, dizlerinin üzerine çöktürmek isteyenlerin bulunduğunu ifade ederek konuşmasını şöyle sürdürdü:

"İlk defa 3 Kasım'da 2002'de 'one munite' dendi, millet 'yeter söz de karar da milletindir' dedi. 3 Kasım'daki milli destandan sonra, milletin adamları ve hizmetkarları göreve geldi. Önce 'bunlar gelip ve giderler' dediler, sonra baktılar ki bunlar gelip gidenlerden değil, AK Parti hizmetleri başladı, destanlar yazılmaya başlandı. Gördüler bunlar gidici değil hareketlenmeye başladılar, Cumhuriyet mitingleri düzenlemeye, yollara düşmeye başladılar. Yetmedi, bu ülkeye hizmetkar olarak hükümeti ve bu hükümetin partisini kapatmak istediler, yapamadılar. O da yetmedi başka noktalara geldiler, ekonomik krizlerle bitirmeye çalıştılar. Hepinizin bildiği, geçen yıl Taksim'de '13 ağaç kesiliyor' diye bu ülkeye karıştırmaya çalıştırdılar. Gerçek kimlikleri ortaya çıktı, bin yıl önce zırhlarıyla gelen o şövalyeler gibi bu memlekette taş üstüne taş konmasın, bu millet bu ülkede, bu vatanda yer almasın diyenlerle aynı zihniyetiyle geldiler."

Başarılamayan bu hamlelerin ardından 17-25 Aralık'ta operasyonlarının geldiğini ifade eden Bakan Zeybekci, şunları kaydetti:

"Bir yerlere gidip de, birilerin kucağına oturup da bu ülkeyi yönetmeye, bu ülkeyi yönetenlere tuzak kurmaya çalışanların oyunları tezgahlandı. Bu millet onların oyunlarını da bozdu. Allah'ın izniyle bedduaları da geçerli olmadı ve olmayacak da. Şimdi görüyoruz, duyuyoruz, hizmet edenlerden Allah razı olsun. Her kim bu millet için, bu milletin bayrağını dünyanın bir noktasına götürüp orada dalgalandırdı, iyi niyetli olarak bu milletin evlatlarına sahip çıktı, onlardan Allah razı olsun. Ama bu bu millete, bu ülkede milletin iradesiyle millete hizmetkar olanlara tuzak kurmaya çalışanların tuzaklarını önce Allah sonra bu millet onların başına geçirecektir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın."

Kongreye, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, AK Parti Denizli Milletvekilleri Mehmet Yüksel, Bilal Uçar, Nurcan Dalbudak, AK Parti Denizli İl Başkanı Avni Örki, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osmen Zolan, ilçe belediye başkanları ile partililer katıldı.

Zeybekci'nin konuşması sırasında kongreye katılan bir hattat tarafından Osmanlıca yazılan "Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci" pankartı dikkati çekti.

Kongrede Hasan Aracı, Pamukkale İlçe Başkanlığına yeniden seçildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Denizli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Denizli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ekim 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:32
  • Guneş
   07:08
  • Öğle
   12:59
  • İkindi
   16:06
  • Akşam
   18:31
  • Yatsı
   19:55
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı