DENİZLİ HABERLERİ

Ekonomi Bakanı Zeybekci, Denizli'de

AA / Mustafa Dermencioğlu,Sebahatdin Zeyrek
07.12.2014 - 18:51Son Güncelleme :

- Bakan Zeybekci: - "Kim akıl verdiyse bunlara, 'işte böyle bir şey (seçim barajını) denersek belki koaalisyonla kıyısından köşesinden iktidara bulaşırız' diye hesap ediyorlar" - "O barajı siz kurdunuz. O baraj sayesinde o bütçeleri, o bankaları, o kamu kurumlarını koalisyonlarda paylaşanlar sizsiniz, biz değiliz. Sizin yaptığınız pislikleri temizlemekle geçti ömrümüz" - "Türkiye istikrar, güven adası haline geldi. Türkiye dostları için beraber yürünecek yürekli itibarlı yol arkadaşı haline geldi. Artık geleceğe yürümek isteyen ülkeler yanında Türkiye olsun istiyor"

AA / Mustafa Dermencioğlu,Sebahatdin Zeyrek

DENİZLİ (AA) - Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, muhalefet partilerinin, Anayasa Mahkemesi'ne seçim barajı başvurusu ile koalisyonla iktidara gelme hesabı yaptığını ileri sürerek, "Kim akıl verdiyse bunlara, işte böyle bir şey (seçim barajını) denersek belki koalisyonla kıyısından köşesinden iktidara bulaşırız' diye hesap ediyorlar" dedi.

Zeybekci, AK Parti Çivril İlçe Başkanlığı'nın Recep Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’ndeki 5. Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, millete hizmeti bir yük olarak omuzladıklarını ve çalışmaya bu düşünceyle devam ettiklerini belirtti.

"Bizim işimiz hizmetkarlık, onların işi fitne fücur, fesat, bunları yapmaya devam edecekler" diyen Zeybekci, 3 partinin seçim barajının kaldırılması için Anayasa Mahkemesine başvuruda bulunduğunu hatırlatarak şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanımız geçen yıl Başbakanken, milletin huzurunda 'Gelin bu barajı kaldıralım, bu barajı sıfıra indirelim' ya da 'hiç olmazsa yüzde 5'e indirelim' demedi mi? Cumhurbaşkanımız, dar bölgeli, iki turlu seçim sistemlerini önermedi mi? O gün neredeydiniz? Bugün bize utanmadan sıkılmadan 'seçim barajının arkasına saklananlar' diye ağzından çıktığı, kulağının duymadığı o sözleri söyleyenlere Allah aşkına bir sorun. Yüzde 50 oy alan AK Parti seçim barajının arkasına saklanır mı?"

Seçim barajının AK Parti'nin değil muhalefet partilerinin sorunu olduğunu söyleyen Zeybekci, "Bunlar hayatı boyunca, bir kere bile çok partili sistemde güldür güldür iktidar olmamıştır. Olduklarında işte ucundan kenarından koalisyonlarla, şunlarla, bunlarla iktidar olmuşlar. Yeniden onu bekliyorlar. Kim akıl verdiyse bunlara, 'işte böyle bir şey (seçim barajını) denersek belki koalisyonla kıyısından köşesinden iktidara bulaşırız' diye hesap ediyorlar" ifadesini kullandı.

AK Parti'nin hedefinin "iktidar olmak" değil, "hizmetkar olmak" olduğunu dile getiren Zeybekci, şunları söyledi:

"Biz bu millete hizmetkar olmak için devleti yönetiyoruz. 13 yıldan beri hükmetmeyip hizmet etmeye çalışıyoruz. Koltuğa oturmak ayrı şey, millete hizmetkar olmak, devleti yönetmek ayrı bir şey. Bunu önce bir anlamaları lazım. Şimdi tutturmuşlar 'barajı arkasına saklananlar'. Her halde aynada kendisini görüyor. O barajı siz kurdunuz. O baraj sayesinde o bütçeleri, o bankaları, o kamu kurumlarını koalisyonlarda paylaşanlar sizsiniz, biz değiliz. Sizin yaptığınız pislikleri temizlemekle geçti ömrümüz. Bunların en çok belgesinin olduğu yer de Ekonomi Bakanlığı."

- "Türkiye bir istikrar ve güven adası haline geldi"

Bazı kesimlerin geçen sene gezi odaklı olaylarda, 17 Aralık ve 25 Aralık'ta Türkiye ekonomisinin bir yerlere teslim olmasını, kriz çıkmasını istediğini, 30 Mart'taki seçimlerde AK Parti'nin oy oranının yüzde 30'un altına düşeceği iddialarının ortaya atıldığını ifade eden Zeybekci, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Demediler mi, yapmayın, etmeyin AK Parti gidiyor, ayağınızı denk alın demediler mi? Bunlar Recep Tayyip Erdoğan'a ömür biçmediler mi? Hep çünkü böyle iktidara geldiler. Hep karışıklık olsun, hep birileri yola çıksın iktidarı alaşağı etsin. Bunlar da oraya geçsin, bunu istediler. Milletten umutları yok, milletin karşısına çıkmaya yüzleri yok, buna cesaretleri yok.

Şimdi, 'Bu baraj düşseydi biz ne biçim seçimler yapacaktık ve iktidara gelecektik. Yerimiz dardı' diyecekler. Şimdiden bahane üretiyorlar. Şimdiden güreş sahasının etrafında kaçıyorlar. Biz de ortada bekliyor olacağız. İnşallah 15 Haziran'da o sahanın orta yerinde bu milletle, sizlerle beraber olacağız."

- "Putin'in ziyareti, dünyaya önemli bir mesaj"

Rusya Devlet Başkanı Putin'in Türkiye ziyaretinin dünyaya önemli bir mesaj olduğunu kaydeden Zeybekci, batıya "Sizinle enerji bağlantılarım artık yok. Dünyaya Türkiye üzerinden enerji ve gaz vereceğim. Muhatabım Türkiye' mesajının verildiğini söyledi.

Türkiye'nin istikrar, güven adası haline geldiğini vurgulayan Zeybekci, "Türkiye dostları için beraber yürünecek yürekli itibarlı yol arkadaşı haline geldi. Artık geleceğe yürümek isteyen ülkeler yanında Türkiye olsun istiyor. Ama maalesef birileri de Türkiye'ye çelme takmak istiyor, kötülemeye çalışıyorlar. Çünkü onlar hala istikrarsızlık, belirsizlik bekleyecekler. Hala böyle karışıklık olursa aradan biz çıkar mıyız, onun peşinde olacaklar" diye konuştu.

Kongreye AK Parti Denizli milletvekilleri Bilal Uçar ve Nurcan Dalbudak, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti İl Başkanı Avni Örki ile partililer katıldı. Tek adayla gidilen kongrede ilçe başkanlığına, Mehmet Celep seçildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Denizli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Denizli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Ekonomi Bakanı Zeybekci, Denizli'de haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   06:01
  • Guneş
   07:41
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   15:40
  • Akşam
   17:58
  • Yatsı
   19:27
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı