ANTALYA HABERLERİ

Eko Kumul Park için yıkım başladı

AA / Mehmet Çakmak
24.02.2016 - 12:39Son Güncelleme :
AA / Mehmet Çakmak

ANTALYA (AA) - Kumluca'ya bağlı Beykonak Mahallesi sahilinde, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak "Eko Kumul Park Sahil Projesi"nin bulunduğu alandaki belediyeye ait deniz obalarının yıkımına başlandı.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, yaptığı açıklamada, günübirlik tesis ve mesire alanı yapılması planlanan alanın yaklaşık 600 bin metrekare olduğunu, alanda Kumluca Belediyesi tarafından kullanılan düğün salonu, deniz obaları, işyerleri, sera ve diğer yapıların boşaltılması çalışmalara başlandığını söyledi.

Çalışma yapılacak alanın taslak projesini incelediklerini ifade eden Çetinkaya, "Planlanan projenin hayata geçirilmesi halinde batı Antalya'da en büyük alana sahip günübirlik tesis ve mesire alanı olacak. Eko Kumul Park adı verilecek projenin ilçemizin tarihi, kültürel ve yaşamsal figürlerini yansıtıyor olması ve sadece bu projeye özgü olması da ayrıca güzel" dedi.

Projenin biran önce hayata geçirilebilmesi için çalışmalara başladıklarını kaydeden Çetinkaya, alanda bulunan işyerlerinin tahliyesi için gerekli tebligatların yapıldığını, vatandaşların yapılacak hizmeti çabuklaştırmak adına alandaki kullanımlarına bir an önce son vermeleri gerektiğini bildirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Eko Kumul Park için yıkım başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 12 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eko Kumul Park için yıkım başladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı