ANKARA HABERLERİ

‘Eko-Etiket’ dönemi başlıyor

Hürriyet Haber
09.01.2018 - 16:43Son Güncelleme :

Tüketicilerin çevreye zararlı ve daha duyarlı ürünler arasında ayrım yapabilmesi için Ulusal Çevre Etiket (Eko-Etiket) Sistemi’ne geçiliyor.

Hürriyet Haber

14 Haziran'da başlatılan ‘Ulusal Çevre Etiket Sisteminin Kurulması Projesi’ tamamlandı. Kapanış toplantısı, 11 Ocak'ta Ankara Hilton’da gerçekleştirilecek proje kapsamında Türkiye'de ilk kez tekstil, seramik ve kağıt sektöründen üç farklı ürün için çevre etiketi uygulanacak. Kriterleri sağlayan, tekstil sektöründe 2, kağıt sektöründe 2, seramik sektöründe 3 olmak üzere 7 firmanın ürünlerine çevre etiketi verilecek. Böylece Türkiye'de, Eko-Etiket sistemine geçilmiş olacak. Toplantıda ayrıca proje dahilinde ‘Türkiye Eko-Etiketini Arıyor’ sloganıyla düzenlenen, Ulusal Eko-Etiket Logo Yarışması’nda dereceye girenlere de ödülleri verilecek. Yarışmaya katılan 85 çalışma arasından seçilecek logo, Türkiye'nin Eko-Etiket simgesi olacak. Eko-Etiket, ürünün ham madde temininden geri kazanımına kadar her safhasını kapsayan ulusal çevre etiket sistemi, temiz üretim, sürdürülebilir tüketim için bir araç ve yeşil aklamaya karşı kılavuz teşkil edecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ‘Eko-Etiket’ dönemi başlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ocak 2018 tarihinde saat 15 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ‘Eko-Etiket’ dönemi başlıyor haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Mayıs 2018, Cumartesi
 • İmsak
  03:48
 • Guneş
  05:30
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  16:43
 • Akşam
  20:00
 • Yatsı
  21:35
Sayfa Başı