Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ekmeklerine yağ sürmeyin

  Meltem ÖZGENÇ / ANKARA
  10 Eylül 2015 - 06:45Son Güncelleme : 10 Eylül 2015 - 06:45

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terör protestoları sırasında meydana gelen şiddet olaylarına dikkat çekerek uyarıda bulundu. Gençlerin provokasyonlara gelmemesini isteyen Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a da “Terör bitecekse o 400’ü ben tamamlayacağım” sözleriyle seslendi.

  Kılıçdaroğlu dün yaptığı basın açıklamasında özetle şunları söyledi:

  TERÖR BÖLMEYE ÇALIŞIYOR


  “Toplumun her kesiminde Türkiye nereye gidiyor diye derin bir kaygı var. Kaosu, acıyı, gözyaşını kişisel ikbali için topluma bir seçenek olarak kim sundu? Son 51 günde 107 şehit verdik. Türkiye çetin bir barış sınavından geçiyor. Bu sınavı Cumhuriyetimiz, çağdaş Türkiye, çocuklarımız için başarmak zorundayız. Terör örgütü tam 30 yılı aşkın süredir bizi bölmeye çalışıyor. Bunu başaramadı. Bütün eylemlerine rağmen toplumun sağduyusu, irfanı galip geldi. Terörü lanetliyoruz, elbette lanetleyeceğiz. Ellerimizde bayraklarla sokaklara çıkıyoruz, elbette çıkacağız. Ama bütün bunları yaparken, terör örgütünün beklentilerine uygun davranışlardan özenle kaçınacağız. Özellikle genç kardeşlerime seslenmek istiyorum. Vatan sevginizden hiç kimsenin en ufak bir endişesi yok. Ne olur provokasyonlara izin vermeyin. Kim gelir de size etnik kimlik, inanç, yaşam tarzınız üzerinden siyaset yaparsa onun bölücü olduğunu sakın unutmayın.

  TAŞLAMAYIN, YAKMAYIN

  Yolcu otobüslerini şu ya da bu ilin yolcu otobüsü diye taşlamak asla doğru değil. Diyarbakır da, Tekirdağ da, Trabzon da bizim. Ayrıştırırsak orası bizim değil algısı yaratırız. Terör örgütünün ekmeğine yağ sürmüş oluruz. Kimlik kontrolü yapmak, etnik kimlik üzerinden insanları cezalandırmak Ortaçağ düşüncesidir. Bir siyasi partiyi beğenmeyebilirsiniz. Oy da vermeyebilirsiniz ama yakıp yıkmak sadece terör örgütünün değirmenine su taşımak anlamına gelir. İstisnasız bütün siyasi partilerin terör örgütü ile aralarına net çizgi koymaları lazım. Yine gençlere sesleniyorum. Bir gazeteyi okuruz ya da okumayız. Bir televizyonu izleriz ya da izlemeyiz ama medya üzerine baskıyı asla kabul etmeyeceğiz. 7 Eylül 2015’te sayın Cumhurbaşkanı söylüyor. ‘Çözüm sürecini bunlar silah stoklama süreci olarak değerlendirdiler.’ Bu yapılırken siz neredeydiniz? Siz çocuk musunuz? Bütün bunlara rağmen hala 400 milletvekili arayışında olanlar var. 400 milletvekili olsaydı bunlar olmazdı. Buradan söz veriyorum, terörü bitireceksen o 400’ü ben tamamlayacağım.”

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı